Львівський портал

ЄС обмежив доступ Угорщині до перемовин через ризик витоку інформації до РФ, – ЗМІ

Європейський Союз відсторонив Угорщину від конфіденційних переговорів через побоювання витоку інформації до Російської Федерації. Про це пише Politico з посиланням на європейських дипломатів, передає hromadske.

Так, один з європейських урядовців розповів виданню, що тепер представники країн на засіданнях ЄС перейшли до так званих малих форматів, коли держави зустрічаються в окремих групах, а не на спільному засіданні з усіма 27 членами блоку.

За його словами, саме «не надто лояльні» держави винні в тому, що частина важливих переговорів відбувається в малих групах, як-от E3, E4, E7, E8, Weimar, NB8, JEF.

До прикладу, «Веймарський трикутник» (Weimar) – міжнародне об’єднання Франції, Німеччини й Польщі; NB8 – вісім країн Північної Європи та Балтії; JEF – «Об’єднані експедиційні сили» 10 європейських держав на чолі із Великою Британією.

Колишній міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс сказав у коментарі Politico, що ще у 2024 році його попереджали про те, що Угорщина може зливати дані Росії. 

Тоді ж Литва обмежила інформацію, якою ділилася на засіданнях ЄС у присутності представників Угорщини – у 2023 році Литва намагалася усунути угорську делегацію від обговорення напередодні важливого саміту НАТО у Вільнюсі.

Сам же міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заперечив зміст публікації про нього й додав, що «українська пропагандистська преса та їхні угорські партнери борються за самовираження».

Видання також зазначило, що офіційної відповіді від блоку на звинувачення угорців не буде, адже це нібито може вплинути на перебіг парламентських виборів в Угорщині, які відбудуться у квітні.

Як повідомляв Львівський портал, напередодні газета The Washington Post написала, що Петер Сійарто регулярно телефонував своєму російському колезі Сєргєю Лаврову у перервах між засіданнями Ради ЄС та звітував йому про перебіг обговорень.

Фото: ілюстративне, АР



Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2026-03-23 15:27:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин