Україна і світ

За місяць «Фенікс» спопелив більше росіян, ніж раніше за рік

Ілюстративне фото

У січні 2026 року за неповний місяць прикордонний підрозділ безпілотних авіаційних систем «Фенікс» уразив більше окупантів, ніж колись за увесь 2024 рік. Також це майже удвічі більше за середньомісячні показники підрозділу впродовж 2025 року.

Про це в ексклюзивному коментарі АрміяInform повідомили в Головному відділі безпілотних авіаційних систем «Фенікс» Державної прикордонної служби України.

Значно покращити результативність «Феніксу» вдалося завдяки долученню до президентського проєкту «Лінія дронів» та входженню до складу угруповання Сил безпілотних систем.

Прикордонний підрозділ безпілотних авіаційних систем «Фенікс» постійно удосконалюється, розширюється та впроваджує у свою роботу нові технологічні рішення. Завдяки цьому пілотам вдалося вийти на такий вагомий показник, як понад 1500 уражених окупантів за неповний січень 2026 року.

Для порівняння можна навести такі цифри: ще не долучившись до президентського проєкту «Лінія дронів» та не перебуваючи у складі угруповання Сил безпілотних систем, «Фенікс» за весь 2024 рік уразив трохи більш як 1200 окупантів. Це менше, ніж нині за неповний січень 2026 року.

Упродовж 2025 року «Феніксу» вдалося значно покращити результативність — вона становила майже 10,5 тис. уражених росіян. З них понад половина — це безповоротні втрати ворога.

Усе це стало можливим саме завдяки тому, що підрозділ отримав значну підтримку від держави та побратимів, з якими разом нині вдосконалює напрям безпілотних технологій.

Наразі підрозділи угруповання Сил безпілотних систем є найефективнішими серед підрозділів безпілотних систем — це показник результативності тісної співпраці.

Зокрема, «Фенікс» вже не перший місяць на постійній основі входить до трійки найкращих підрозділів БПЛА.

«Важливо також зауважити, що головним у нашому підході до роботи є якість, а не кількість. Ми не женемося за чисельністю наших екіпажів, ми не набиваємо собі „е-балів“, знищуючи порожні укриття ворога.

Ми зосереджуємо свою увагу на фаховості наших пілотів та ураженні живої сили противника, а також технічних засобів росіян та їх пілотів БПЛА», — наголосили в підрозділі «Фенікс».

Раніше АрміяInform повідомляла, що бійці «Фенікса» уразили в січні понад 1500 окупантів.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин