Львівський портал

В Україні розгортають опорні Пункти незламності зі спальними місцями

Для довшого обігріву громадян в Україні розгортають опорні Пункти незламності, де будуть не лише запаси води й електрики, а й спальні місця. Про це повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.

Так, Кабмін вніс зміни до Порядку організації та функціонування Пунктів незламності. Відтепер в Україні будуть діяти опорні пункти, які зможуть працювати довше – більше 48 годин.

Такі опорні Пункти незламності матимуть необхідний запас води й електроенергії, стабільний зв’язок та за потреби спальні місця.

Опорні пункти в Україну розгортатимуть з урахуванням кількості населення і, відповідно, спальні місця можуть збільшувати.

«Посилюємо мережу Пунктів незламності та врегульовуємо їхню роботу в умовах послаблення комендантської години. У людей має бути постійна можливість отримати допомогу, зігрітися і зарядитися, навіть в умовах морозів та відновлення енергосистеми після ворожих обстрілів», – прокоментувала Юлія Свириденко.

Зараз по всій Україні в постійному режимі працюють 10 676 тисяч Пунктів незламності. З початку січня ними вже скористалися 130 тисяч людей. Ще майже 3000 пунктів готові до відкриття за потреби.

Нагадаємо, невдовзі після запровадження режиму надзвичайного стану в енергетиці через постійні російські атаки в Україні також почали проводити аудит Пунктів незламності. Бізнес закликають долучатися й обігрівати людей у своїх приміщеннях.

Також під пункти обігріву переробили сотню неробочих залізничних вагонів. У ньому 40 людей можуть зігрітися, зарядити ґаджети та скористатися інтернетом. Такі потяги використовуватимуть за запитом місцевої влади.

Фото: Юлія Свириденко/Facebook



Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2026-01-20 10:36:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин