Кремль використовує дипломатію зі США, щоб відвернути увагу від війни в Україні, – ISW

Кремль використовує дипломатичні зв’язки із Вашингтоном, щоб відвернути увагу від війни в Україні. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає Укрінформ.
«Публічні заяви офіційних осіб Кремля продовжують демонструвати, що Росія залишається відданою досягненню своїх початкових цілей війни в Україні й не зацікавлена в добросовісних переговорах щодо припинення війни», – такого висновку дійшли аналітики ISW за підсумками зустрічі державного секретаря США Марко Рубіо з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим 10 липня.
За день до цієї зустрічі речниця МЗС Росії Марія Захарова підтвердила початкові військові вимоги Росії щодо зміни влади в Україні та «демілітаризації». Речник Кремля Дмитро Пєсков 10 липня вкотре заявив, що Москва наполягає на врахуванні «реалій на місцях».
В ISW наголошують, що кремлівські чиновники часто закликають Україну визнати «реалії на місцях», маючи на увазі поточну лінію фронту в Україні, і натякаючи на те, що Росія буцімто перебуває в сильнішій переговорній позиції з огляду на ситуацію на полі бою. Також вони вимагають від України поступитися непохитним вимогам Росії, які фактично рівнозначні повній капітуляції Києва перед Москвою, йдеться у звіті.
«Кремль продовжує використовувати свої дипломатичні відносини зі Сполученими Штатами, щоб відвернути увагу від війни в Україні, переключивши її на потенційне відновлення російсько-американських відносин», – констатують в Інституті вивчення війни.
У повідомленні МЗС Росії про зустріч Рубіо і Лаврова підкреслюється, що вони обговорювали двосторонні американо-російські питання, не пов’язані з війною в Україні, включаючи відновлення американо-російських контактів, економічне і гуманітарне співробітництво, пряме повітряне сполучення і роботу дипломатичних місій.
Також у заяві МЗС РФ йдеться про те, що США і Росія продовжать діалог щодо «зростаючого кола питань, які становлять взаємний інтерес».
Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков 10 липня заявив, що не бачить «уповільнення прогресу» у розвитку американо-російських відносин.
Раніше в ISW зазначали, що Кремль прагнув використати економічні ініціативи, не пов’язані з війною в Україні, та перспективу переговорів між США та Росією щодо контролю над озброєннями, щоб домогтися поступок від Сполучених Штатів стосовно війни в Україні.
ISW також наголошував, що Путін безрезультатно намагався використати переговори щодо іранської ядерної програми та пропозиції посередництва Москви в ізраїльсько-іранській війні, аби представити себе як «ефективного» перемовника в очах Трампа – зокрема з метою домогтися поступок США у війні РФ проти України.
«Кремль, ймовірно, намагається змусити Сполучені Штати призупинити свої дипломатичні зусилля щодо припинення війни в Україні в обмін на розвиток двосторонніх відносин та економічних можливостей між США та Росією», – вважають в ISW.
Нагадаємо державний секретар США Марко Рубіо після зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим, заявив, що США розчаровані відсутністю прогресу у мирному врегулюванні війни Росії проти України.
Він додав, що Росія запропонувала «новий та інший підхід» під час сьогоднішніх переговорів, не уточнивши, що саме включає цей підхід.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-11 14:47:00