Каллас про угорське вето на вступ Україи в ЄС: у нас є план «Б» і «В»

Очільниця європейської дипломатії Кая Каллас стверджує, що ЄС має розуміння, як діяти, якщо угорське вето щодо вступу України не буде подолане. Про це вона заявила, відповідаючи на запитання журналістів у Львові 9 травня, повідомляє Українська правда.
Каллас наголосила, що в Євросоюзі є тверда впевненість у тому, що двосторонні питання не мають гальмувати вступ України до ЄС, і європейські структури готуються до можливого блокування.
«У нас є план “Б” і план “В”. Але наш фокус – план А, суть якого – отримати підтримку усіх», – заявила вона, нагадавши, що ЄС веде діалог з Угорщиною щодо зняття вето.
«Україна має свою домашню роботу, і ЄС також має зробити свою домашню роботу. І ми працюємо з угорським урядом»”, – додала посадовиця.
Якщо ж компроміс не буде знайдений, Європейський Союз готовий діяти.
«Але якщо це не спрацює, ми вже працюємо над планом “Б”. Я не буду його розкривати. Ми ще в процесі», – заявила Кая Каллас.
«Процес вступу або, як ми його називаємо, процес возз’єднання – важливий не тільки для України, а і для Євросоюзу», – заявила журналістам очільниця ЄС.
Як повідомляв Льваівський портал, перший кластер перемовин щодо вступу України до Євросоюзу мав би відбутися у квітні 2025 року, але його заблокувала Угорщина. Міністр закордонних справ Петер Сійярто заявив, що Угорщина не дозволить Україні приєднатися до ЄС через начебто «утиск прав» угорської меншини на Закарпатті.
Відомо, що Угорщина назвала Україні 11 пунктів, які вважає проблемними. У відповідь на це Україна передала свої пропозиції, і обидві делегації мають зустрітись для перемовин в Ужгороді 12 травня.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга каже, що Україна налаштована на «конструктивний діалог і розраховує на рівне ставлення». А віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина говорила, що саме після цих перемовин в Ужгороді стане зрозуміло, чи можливий подальший діалог з Угорщиною, чи це імітація.
Водночас прем’єр Денис Шмигаль каже, що Україна хотіла б відкрити відкрити переговори про вступ до Євросоюзу за всіма шістьма основним кластерами ще до кінця 2025 року. В ЄС тим часом відзначають «небачену швидкість» на шляху України до ЄС. А
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-05-09 19:56:00