Андрій Годик: «Центри нацспротиву – це не про зраду, а про безпеку та оборону»

Перший заступник голови Львівської ОВА Андрій Годик про важливість створення центрів підготовки населення до національного спротиву та фінансування таких проєктів:
«ЗРАДА!
Саме такі заголовки я побачив у соцмережах, а також у блогах окремих поважних депутатів. І стосувалися вони виконання робіт на об’єкті, який має стати ще одним елементом у системі підготовки населення до національного спротиву.
Раз уже об’єкт, який не мав бути настільки медійно популярним, став – у силу об’єктивних/суб’єктивних факторів – предметом загального обговорення, дозволю собі написати кілька речень.
- Відповідно до положень Закону України «Про основи національного спротиву», підготовка населення до національного спротиву – це сукупність заходів, які здійснюються державними органами та органами місцевого самоврядування з метою формування патріотичної свідомості та стійкої мотивації, набуття знань і практичних вмінь, необхідних для захисту України. А простими словами – це отримання базових навичок, щоб захистити себе і, за потреби, знищити ворога.
- Завдання з підготовки населення до нацспротиву обумовлене не лише вимогами часу і здоровим глуздом, а й нормами законодавства.
- Підготовка до нацспротиву нині здійснюється на базі військових формувань, ДФТГ, громадських організацій, комунальних підприємств ОТГ та ЛОР. Вдячний кожному і кожній, хто протягом років працює в цьому напрямі. Проте цей процес потрібно масштабувати і систематизувати.
- Забезпечення матеріально-технічної бази для підготовки населення до нацспротиву, зокрема створення відповідних центрів, належить до зобов’язань місцевої влади і має нею фінансуватися. Це також передбачено згаданим законом.
- Підготовка населення до національного спротиву – це не лише тактична медицина чи вогнева підготовка. Це – комплекс дисциплін: від психологічної допомоги та національно-патріотичного виховання – до здобуття спеціалізованих навичок військової типографії, підготовки з РХБЗ, безпеки бою та основ застосування БпЛА. Маючи мережу центрів, які забезпечать можливість такого навчання, можна охопити все доросле небайдуже населення віком від 18 до 60 років.
Це було про важливість таких проєктів. А тепер – кілька реплік на окремі коментарі:
- Щодо непріоритетності фінансування таких проєктів.
Реалізація таких ініціатив – це про безпеку та обороноздатність нашої держави сьогодні і в майбутньому. На жаль, з таким «сусідом» нам доведеться жити далі. А щодо пріоритетності видатків – це не перекладання бруківки чи висаджування квітів. З пріоритетністю видатків кожної ОТГ можна ознайомитися в рейтингу, оприлюдненому Львівській обласній державній адміністрації.
- Навіщо будувати щось нове?
Наявна інфраструктура не дозволяє повною мірою забезпечити завдання з підготовки населення до нацспротиву, адже впродовж усього періоду з відновлення незалежності цьому питанню не приділялося достатньої уваги. Крім того, такі центри повинні функціонувати на постійній основі – навіть після завершення воєнного стану. Тому додаткова інфраструктура, у вигляді навчальних центрів чи муніципальних тирів, безумовно, вітається.
- Значна вартість закупівлі.
Ще не аналізував вказаної закупівлі, оскільки ЛОВА не є замовником, але вже завтра це питання прокоментує замовник детальніше.
- Обласний бюджет недостатньо фінансує військових.
Нагадаю, що торік з обласного бюджету лише для підтримки Сил оборони ми спрямували понад 700 млн гривень. Водночас уже цього року такі видатки становлять понад 300 млн гривень.
Дякую громадськості за контроль!
А чи є зрада, чи її немає – вирішуйте самі»
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-05-08 11:06:00