На території Львівської громади планують створити два об’єкти природно-заповідного фонду

У Львівській громаді планують створити ще два об’єкти природно-заповідного фонду – «Малоголосківська дебра» та «Щирецьке водосховище». Відповідну ухвалу підтримали у четвер, 1 травня, на пленарному засіданні сесії Львівської міської ради. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі мерії.
Зокрема, комплексна пам’ятка природи місцевого значення «Малоголосківська дебра» розташована у межах Львова, в мікрорайоні «Під Голоском». Вона займатиме ділянку площею 4 га. Фактично це територія яру, від чого й походить назва «дебра».
«Це буде перша такого типу пам’ятка природи в місті. Ми в співпраці з науковцями географічного факультету визначили цю локацію, як одну з пріоритетних, яка нам потрібна для заповідання в цьому районі. Тут є унікальні природні угруповання, які потребують захисту. Це важливий крок, щоб захистити ці унікальні території в межах міста», – розповіла керівниця управління екології та природних ресурсів Галина Микітчак.
Поруч з цією територією буде парк – рекреаційна зона, де можна буде відпочивати мешканцям і гуляти. В майбутньому також планують облаштувати дитячі майданчики і прогулянкові доріжки. Ділянка ж самої дебри буде захищеною, відтак рекреація там не передбачена.
Регіональний ландшафтний парк «Щирецьке водосховище» розташований на території Пустомитівської громади, але головним землекористувачем цих земель є ЛКП «Львівтеплоенерго». Орієнтовна площа парку сягатиме 164 га.
Статус природно-заповідної зони потрібен для того, аби берегову зону водойми неможливо було забудовати житловими будинками. Крім того, озеро потребує ревіталізації та очищення. І власне цей статус сприятиме таким процесам.
Водночас у мерії зазначили, що такі зміни аж ніяк не заперечують рекреаційну функцію Наварійського озера (як у народі називають водойму). На його території надалі зможуть відпочивати мешканці, а спортсмени тренуватимуться у веслуванні.
«Ми хочемо, щоб цей об’єкт ставав кращим, щоб якість води була кращою на цій території, щоб була чистою та доглянутою прибережна зона і щоб ми могли визначати вищу якість води та скидів, які зараз потрапляють в Щирецьке водосховище», – наголосила Галина Микітчак.
Однак слід зазначити, що ухвала Львівської міської ради ще не остаточний крок. Адже тепер за відповідне рішення має проголосувати Львівська обласна рада.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-05-02 16:02:00