Україна і світ

Зеленський провів серію розмов із лідерами ЄС та світу після заяв Трампа

Фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський провів серію телефонних переговорів із лідерами європейських країн після переговорів зі спеціальним представником США з питань України та РФ Кітом Келлогом та заяв американського президента Дональда Трампа.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц

Канцлер ФРН Шольц заявив, що під час розмови із Зеленським він наголосив на важливості участі України в переговорах щодо миру.

– Питання європейської безпеки необхідно обговорювати з європейцями. Ми підтримуватимемо Україну у досягненні справедливого миру. У цьому я знову запевнив президента Зеленського, – зазначив Шольц у мережі Х.

Зеленський написав, що говорив із канцлером Німеччини про спільні підходи до припинення війни та гарантії безпеки.

– Подякував йому (Олафу Шольцу – Ред.) за внесок Німеччини в захист тисяч життів, а також за лідерство в зміцненні протиповітряної оборони України. З початку повномасштабного російського вторгнення загальна допомога Україні з боку Німеччини сягнула €43,6 млрд. Український народ завжди пам’ятатиме таку сильну підтримку, – наголосив президент.

Він поінформував Шольца про зустріч із генералом Келлогом і переговори з іншими міжнародними лідерами, зокрема з президентом Франції Еммануелем Макроном.

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон

Зеленський поінформував прем’єр-міністра Швеції Ульфа Крістерссона ” про конструктивну зустріч із спецпредставником президента США з питань України та РФ Кітом Келлогом та деталі нещодавніх перемовин з іноземними лідерами”.

– Маємо бути абсолютно чіткими: нічого про Україну без України, нічого про Європу без Європи. Працюємо над спільним баченням гарантій безпеки. Рішення має бути готове до початку будь-яких можливих переговорів, і Європа має бути за столом переговорів. Нам потрібен мир – справедливий і тривалий мир, а не просто тимчасове припинення вогню, – сказав президент.

Президент Чехії Петер Павел

З президентом Чехії Павелом серед тем обговорення були подальші кроки, спільні плани та збереження сильних, аргументованих позицій.

– Європа має звучати єдиним голосом задля досягнення справедливого миру, і ми його досягнемо, – зазначив Зеленський.

Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович

У розмові із прем’єром Хорватії Пленковичем Зеленський зазначив, що обговорили наступні кроки та спільні плани на найближче майбутнє.

– Позиція Європи сьогодні визначає її безпеку завтра. Нам усім потрібен міцний і тривалий мир, – зазначив президент України.

Пленкович повідомив, що говорив із українським главою “про поточну безпекову ситуацію в Україні та досягнення справедливого миру, який має забезпечити територіальну цілісність і суверенітет України, а не винагороджувати агресора”.

Президент Польщі Анджей Дуда

Президенту Польщі Зеленський “розповів про поточний діалог з американською стороною”.

– Важливо, щоб Сполучені Штати стояли поруч із нами. Міцний і тривалий мир може бути досягнутий лише завдяки єдності. Я не сумніваюся, що президент Трамп керується глибоким почуттям відповідальності за глобальну стабільність і мир, – зазначив Зеленський.

Після розмови з Зеленським Дуда написав, що підтримка США – єдиний спосіб досягти миру.

– У нас була відверта розмова після останніх зустрічей із генералом Келлогом та інших подій. Я передав йому (Зеленському – рід.), що ми постійно віримо, що немає іншого способу зупинити кровопролиття та досягти міцного миру в Україні, окрім як за підтримка Сполучених Штатів, – зазначив президент Польщі.

Він додав, що “запропонував президенту Зеленському залишатися відданим курсу на спокійну та конструктивну співпрацю з президентом США Дональдом Трампом”.

– Я не сумніваюся, що президент Трамп керується глибоким почуттям відповідальності за глобальну стабільність і мир, – підсумував польський президент.

Президент Кот-дʼІвуару Алассан Драман Уаттара

Зеленський написав, що відбулася розмова з президентом Кот-дʼІвуару Алассаном Драманом Уаттарою про розвиток двосторонніх відносин і справедливе закінчення війни.

– Подякував за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України. Розповів про зусилля України, спрямовані на завершення війни справедливим і гарантованим миром. Важливо посилити політичний, дипломатичний і санкційний тиск на Росію за її агресію, –  зазначив Зеленський.

Президенти також обговорили можливості для збільшення обсягів торгівлі між країнами.

Прем’єр-міністр Ірландії Мікхол Мартін

Зеленський зазначив, що він поінформував прем’єр-міністра Ірландії Мартіна про вчорашню розмову з Еммануелем Макроном.

– Обговорили спільне бачення реальних кроків для закінчення війни. Ірландія поділяє наш підхід, що ініціатива має бути спільною, бо від цього залежить безпека не лише України, а й усієї Європи. Зробимо все, щоб досягти справедливого й гарантованого миру, – додав президент.

Політики також обговорили подальшу фінансову допомогу Україні та внеслок Ірландії у захист українців.

Прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб

Зеленський подякував прем’єру Словенії за надання Україні 14 пакетів оборонної допомоги.

– Обговорили двосторонні відносини, плани на майбутнє та спільні кроки, а також обмінялися поглядами на завершення війни й гарантії безпеки. Швидкі та злагоджені дії – це ключ до досягнення справедливого й тривалого миру. Словенія виявила чітке розуміння та готовність у цьому питанні, – зазначив глава держави.

Переговори з Келлогом та іншими політиками

19 лютого до Києва прибув спецпредставник США Кіт Келлог. 20 лютого він провів переговори з вищим керівництвом України. Зеленський після зустрічі із ним заявив: “Генерал Келлог – зустріч, яка відновлює надію, і нам потрібні сильні угоди з Америкою – угоди, які справді спрацюють”.

За словами радника США з нацбезпеки Майка Волца, Зеленський невдовзі підпише угоду зі США про видобуток корисних копалин у межах ширших переговорів щодо припинення війни.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак також повідомив про свою розмову з Волцом щодо двосторонньої співпраці України та США.

Напередодні український президент провів розмови із лідерами кількох країн, серед яких – президенти ПАР, Фінляндії та Франції, а також прем’єр-міністри Данії, Канади та Норвегії.

З прем’єркою Данії Метте Фредеріксен він обговорив постачання зброї та боєприпасів, а також інвестиції у внутрішнє виробництво дронів і ракет.

У розмові з президентом ПАР Сирілом Рамафосою Зеленський наголосив на необхідності досягнення справедливого миру вже цього року.

З президентом Фінляндії Александром Стуббом обговорювали гарантії безпеки, постачання озброєнь та інвестиції в оборонний сектор України.

Джастін Трюдо та Володимир Зеленський зосередилися на військовій допомозі, санкціях проти тіньового флоту РФ і використанні заморожених активів Росії.

З прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере Зеленський обговорив двосторонню співпрацю та гарантії безпеки.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-22 00:02:00