Україна і світ

Невразливі до РЕБ: стартап з Німеччини поставить Україні 6 тис. дронів HX-2

Україна отримає у 2,5 раза більше ударних БпЛА на основі штучного інтелекту HF-1 від німецького стартапу Helsing, що базується у Мюнхені.

Про це 13 лютого повідомило німецьке видання Bild.

Дрони HF-1 та HX-2 для України

Про перші постачання дронів HF-1, які в медіа прозвали “міні-Taurus“, стало відомо в листопаді 2024 року. Тоді з Німеччини українському війську мали передати 4 тис. БпЛА типу HF-1. Примітно, що назву міні-Тaurus ці дрони отримали через те, що Україна протягом багатьох місяців просить німецьку владу передати крилаті ракети Taurus, а натомість отримала ці БпЛА.

Зараз дивляться

Наразі компанія Helsing планує поставити українським Силам оборони ще 6 тис. удосконалених безпілотників нового типу HX-2. Як вказується на сайті виробника, дрони HX-2 “вже виробляють у Німеччині”, а “закладене в них програмне забезпечення вже зараз використовують в Україні”.

Невразливі до РЕБ дрони HX-2

Як зазначає DW, безпілотники HF-1 стали спільною технологічною інновацією України та Німеччини, коли ж БпЛА HX-2 є виключно німецьким продуктом. Розробка БпЛА була завершена, перевірена в польових умовах та запущена у серійне виробництво наприкінці 2024 року.

Bild пише, що дрони HX-2 є “найсучаснішими у світі безпілотниками-камікадзе”.

Щодо технічних характеристик безпілотника, то за інформацією виробника:

  • дальність польоту БпЛА HX-2 становить до 100 км;
  • маса дрона – 12 кг;
  • швидкість – 220 км/год.

Подібні безпілотники здатні атакувати важку бронетехніку противника (зокрема, танки), артилерійські установки, командні пункти противника. Також вони ефективні проти піхоти ворога.

Наявність штучного інтелекту у безпілотника робить дрон майже невразливим до протидії засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ), оскільки навіть попри втрату зв’язку з оператором дрон самостійно виявляє ціль та знаходить шлях до неї. Він також здатен працювати автономно і зберігати функції в умовах негоди.

Постачання HX-2 Україні

Водночас, пише Bild, постачання нової партії із 6 тис. БпЛА потребує фінансування на суму понад €100 млн. Компанією Helsing очікується, що німецька влада зможе покрити подібні витрати, коли схвалить пакет військової допомоги Україні на €3 млрд.

Як у минулому повідомляло інформагентство AFP, в уряді федерального канцлера Олафа Шольца ідею виділення коштів Україні підтримують Міністерство закордонних справ та Міноборони Німеччини. Втім, саме канцлер має дати остаточну згоду, чого наразі не відбулось.

Підприємство Helsing виробляє зазначені моделі безпілотників на заводі, що на півдні Німеччини. На цьому ж підприємстві планується виготовити нові партії БпЛА, пише Bild. За даними видання, потужність заводу становить 1 тис. дронів HX-2 на місяць. Відповідно, вже протягом 2025 року фірма Helsing зможе повністю виконати новий контракт.

Фото: Helsing

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-13 15:33:00