Україна і світ

До 30 червня 2025 року: як швидко і просто підтвердити продовження строку інвалідності


У МОЗ пояснили, як можна просто і швидко надати документальне підтвердження факту автоматичного продовження терміну інвалідності на період до 30 червня 2025 року.

Необхідно підтвердити

У зв’язку із запровадженням оцінки повсякденного функціонування, усім особам з інвалідністю, повторний огляд яких було призначено з 1 січня 2025 року, але які не змогли його вчасно пройти, строк інвалідності подовжено до дати ухвалення рішення за результатами проведення оцінки, але не довше, ніж до 1 липня 2025 року.

– Таким чином, такі особи з інвалідністю отримали можливість пройти оцінювання в період з 1 січня до 30 червня 2025 року включно, а строк, на який їм установлено інвалідність, автоматично продовжено до 30 червня 2025 року, – ідеться в повідомленні.

Однак в осіб з інвалідністю під час взаємодії з державними органами (наприклад, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки) може виникати необхідність надати документальне підтвердження факту автоматичного продовження строку інвалідності на період до 30 червня 2025 року.

У МОЗ заявили, що зробити це швидко і просто можна в електронній формі.

Як це зробити

Електронне відображення паперового пенсійного посвідчення в мобільному застосунку Дія з’явиться тільки в тих громадян, хто отримував документ після 2014 року.

При цьому автоматично в Дію підтягнеться пенсійне посвідчення одержувача пенсії за віком, а тим, кому видано пенсійне посвідчення за іншими видами пенсій (до них належать і одержувачі пенсії по інвалідності), потрібно додати його в мобільний застосунок самостійно.

Для цього необхідно в мобільному застосунку Дія перегорнути картки документів до останньої, потім натиснути Додати документ – Пенсійне посвідчення – Додати посвідчення. Після цього в Дії відображатиметься пенсійне посвідчення, зокрема й новий строк, на який продовжено виплату пенсії по інвалідності.

Якщо видано паперове пенсійне посвідчення

Якщо особа з інвалідністю має пенсійне посвідчення в паперовій формі та, відповідно, не має змоги отримати його відображення в мобільному застосунку Дія, її можна замінити на посвідчення е-пенсійним посвідченням.

Процедура заміни пенсійного посвідчення така сама, як і процедура його виготовлення (формування). При цьому одержувач пенсії має повернути сервісному центру Пенсійного фонду України попередньо видане паперове пенсійне посвідчення (за наявності).

Сформувати е-пенсійне посвідчення можна подавши заяву на його формування через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України або звернутися до будь-якого із сервісних центрів Пенсійного фонду України.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-02 12:19:00