Підготовка до НМТ-2025: коли починати та як правильно робити
Наказом Міністерства освіти і науки затверджено календарний план проведення НМТ у 2025 році.
Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) зазначає, що тестування у цьому році (як і в попередні) відбуватиметься під час основних і додаткових сесій.
Основні сесії НМТ-2025 проходитимуть із 14 травня до 25 червня, додаткові — із 14 до 25 липня.
Для вступу на бакалаврат абітурієнти повинні скласти обов’язкові іспити з математики, української мови та історії України, а також один предмет на вибір — українська література, біологія, хімія, фізика, географія або іноземна мова.
Програма велика, тому варто знати, коли час починати підготовку до НМТ, щоб здобути високий результат — докладніше читайте в матеріалі Фактів ICTV.
Коли варто почати підготовку до НМТ
Реєстрація для участі в Національному мультипредметному тесті буде доступна в період із 6 березня до 3 квітня включно.
Щоб іспит пройшов вдало, фахівці радять починати підготовку заздалегідь. Що більше часу буде на повторення навчальних матеріалів, то ефективнішим буде іспит.
Вчителі кажуть, що починати підготовку краще за рік до тестування або протягом одинадцятого класу. Це дасть змогу учню навчатися в зручному темпі, не поспішати та уникнути зайвого навантаження та стресу. У крайньому разі — за пів року, тобто шість місяців.
Дуже рання підготовка, наприклад, за два роки, має певні переваги й недоліки. Фахівці кажуть, якщо розпочати курс підготовки до НМТ дуже рано, можна обрати зручний темп і займатися, наприклад, декілька разів на тиждень. Проте через великий проміжок часу учень може забути ті теми, які проходив на самому початку.
У такому разі, для того, щоби поновити знання, варто запланувати детальне повторення всієї програми орієнтовно за 1 або 2 місяці до іспиту.
НМТ-2025: коли починати підготовку та на що орієнтуватися
Термін та тривалість повторення програми залежить від рівня знань, умінь та навичок учня. Чим він кращий, тим менше часу потрібно для підготовки до мультипредметного тесту.
Також підготовка до НМТ залежить від кількості предметів, які планує складати учень, та їхньої складності.
Деякі предмети вимагають більшої тривалості підготовки, як-от математика, хімія та фізика. А може бути й навпаки, коли учню ці предмети даються легко, а ось гуманітарні науки треба підтягнути.
Треба зважати й на особистий темп навчання та швидкість засвоєння програми. Від цього залежить термін підготовки.
Також варто брати до уваги завантаженість учня та наявність вільного часу, адже навчальний рік триває, треба проходити основну програму. Тому варто розрахувати час так, щоб його вистачало на всі предмети.
Підготовка до НМТ-2025: як правильно робити
Багато майбутніх абітурієнтів готується до НМТ з репетиторами. Адже кваліфікований фахівець допоможе ефективніше підготуватися до тестування, порадить, що саме необхідно повторити учню та на що звернути увагу під час підготовки.
Проте досягти максимальних результатів можна готуючись самостійно, головне правильно скласти план дій.
Як підготуватися до НМТ без репетитора
- Складіть детальний план підготовки й починайте заздалегідь. Треба повторити великий масив інформації, тому розробіть детальний план (розклад) з кожного предмета, залежно від власних знань. Пам’ятайте, займатися треба регулярно, виділяючи на кожний предмет щонайменше 60 хвилин кілька разів на тиждень.
- Ознайомтеся з програмою НМТ, перегляньте зміст посібників із підготовки до іспитів та випишіть усі теми, які потрібно повторити з кожного предмета.
- Пройдіть декілька тестів у форматі НМТ, щоби виявити прогалини у знаннях. Наприклад, на сайті УЦОЯО можна знайти завдання з попередніх років. Також можна подивитися на інших онлайн-платформах чи в довідниках із підготовки до іспитів.
- Щоби підготовка була ефективнішою, використовуйте різні джерела, наприклад, сайти, безплатні вебінари, лекції на YouTube тощо. Знайдіть портали, на яких аналізують найпоширеніші помилки під час тестування. Не варто забувати й про друковані посібники — вони також стануть у пригоді. Багато з них можуть бути доповнені інтерактивом у вигляді тестів, цікавих завдань тощо.
- Вивчайте не тільки теорію, а й практикуйтеся. Так інформація краще засвоюється. Виконуйте тести, вправи та завдання, що наближені до формату НМТ. Наприклад, після кожних 15–20 хвилин теоретичного навчання зробіть практичне завдання, а після аналіз помилок. Це допоможе зрозуміти, які теми потребують додаткового повторення.
В інтернеті можна знайти безліч платформ із тестами з математики, історії, української мови чи інших предметів.
Окрім завдань на сайті УЦОЯО, проходити тести можна на платформі zno.osvita.ua.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Корисними стануть також спеціальні збірники завдань. Наприклад, зошити НМТ-2025, що містять кілька пробних варіантів тестів у форматі НМТ із ключами до питань наприкінці.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-22 17:59:00