Україна і світ

Здорове довголіття: вчені дізнались, як бурий жир впливає на метаболізм і хронічні хвороби


Дослідження, опубліковане в журналі Aging, показало, що бура жирова (BAT) не лише  може підвищити ефективність фізичних вправ, а й здатна захищати від хронічних хвороб.

Унікальні властивості бурого жиру

Дослідники медичної школи Рутгерса в Нью-Джерсі провели цікавий експеримент та дізнались, як бура жирова тканина (BAT) впливає на організм.

На відміну від білого жиру, який накопичує енергію, бурий жир активно спалює калорії, виробляючи тепло.

Метаболічна активність BAT не лише підвищує обмін речовин, але й покращує теплообмін, що може суттєво зменшити ризик ожиріння, цукрового діабету і серцево-судинних захворювань.

Попри те, що фізичні вправи вже довели свою здатність активувати бурий жир і збільшувати його щільність, до цього часу досліджень, які б детально вивчали прямий вплив BAT на ефективність виконання вправ, було небагато.

Одним із найцікавіших експериментів стало трансплантація бурої жирової тканини від генетично модифікованих мишей до звичайних.

Таким чином було встановлено, що  через три дні після пересадки тварини стають значно витривалішими до бігу.

Натомість бурий жир від немодифікованих мишей потребував значно більше часу для досягнення аналогічного результату.

Перспективи для здорового довголіття

Однак дослідники виявили, що BAT не лільки підвищує фізичну активність, а й  може покращувати кровообіг і зменшувати клітинний стрес – основних причин старіння, втрати м’язової маси та втоми.

Вчені вважають, що це дослідження змінює наші уявлення про здорове старіння.

А подальші експерименти сприятимуть розробці нових методів лікування, які допоможуть людям похилого віку жити довше і знизити ризик хронічних захворювань.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: SciTechDaily

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-15 11:25:00