Через три невеликі розрізи: на Волині дитині видалили рідкісну та небезпечну кісту діафрагми
Фахівці Волинської обласної дитячої клінічної лікарні через три невеликі розрізи видалили в 10-річної дитини кісту діафрагми. Це вроджена, дуже рідкісна, але небезпечна патологія.
Про це співробітники Волинського обласного медоб’єднання захисту матері і дитини розповіли на своїй сторінці у Facebook.
Історія хвороби
– Пухлиноподібне утворення в 10-річного Тимофія з Луцька виявили ще 2021 року. Тоді хлопчик скаржився на біль у животі. Йому провели ультразвукове обстеження органів черевної порожнини та виявили кісту розміром 2 см, – ідеться в повідомленні.
За три роки кіста збільшилася втричі – до 6 см, тому виникла необхідність її видалити. Адже, за словами медиків, новоутворення могло надалі збільшуватися, впливати на інші органи, інфікуватися.
Операція
Лікарі виконали хірургічне втручання лапароскопічно малоінвазивною методикою через невеликі розрізи.
Однак операція була складною через локалізацію кісти: навіть за знімками комп’ютерної томографії неможливо було точно визначити, чи походить це велике утворення з печінки, чи розташоване в черевній порожнині.
Загалом операція тривала чотири години.
– Велика перевага для пацієнта – це лапароскопічне, малоінвазивне хірургічне втручання, – зазначає хірург Володимир Селюк.
За словами лікаря, якби цю операцію виконували класичним, відкритим способом, то необхідно було б зробити величезний розріз від грудини і до попереку, перетнути всі м’язи передньої черевної стінки.
А лапароскопія – це лише три невеликі розрізи. Значно легше і комфортніше проходить післяопераційний період і загоєння.
Медики зазначають, що дитина швидко реабілітується та повертається до звичного способу життя. Тимофія виписали на сьомий день після операції, після зняття швів.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: Волинське обласне медоб’єднання захисту матері і дитини
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-15 10:17:00