Україна і світ

Уряд мільярдерів: загальний капітал команди Трампа перевищує ВВП низки країн

Фото: Getty Images

Обраний президент США Дональд Трамп перед вступом на посаду 20 січня, вже визначився зі своєю адміністрацією та урядом.

І цього разу, як це називає видання Axios, це буде уряд мільярдерів, навіть не враховуючи найбагатшу людину у світі Ілона Маска, який також буде в команді Трампа.

Уряд мільярдерів Трампа

– Це не гіпербола, якщо назвати його урядом мільярдерів. Якщо він діятиме як уряд мільярдерів – як стверджують демократи – це може стати випробуванням і потенційно заплямувати популістську спадщину Трампа, – пише Axios.

Крім Трампа, Маска і його колеги, глави Департаменту ефективності уряду (DOGE) Вівека Рамасавамі, щонайменше 11 мільярдерів займатимуть ключові пости в адміністрації обраного президента США.

Як зазначає видання, їх обрали для керівництва міністерствами фінансів (Скотт Бессент), торгівлі (Говард Лютнік), освіти (Лінда Макмахон), внутрішніх справ (Даг Бургум), Адміністрацією малого бізнесу (Келлі Леффлер) і НАСА (Джаред Айзекман).

У четвер увечері Трамп оголосив, що технологічний інвестор Девід Сакс, один із перших керівників PayPal і головний союзник Маска, буде при Білому домі виконувати обов’язки “царя з питань штучного інтелекту і криптовалют”.

Фінансиста Стівена Файнберга висунули на посаду № 2 у Пентагоні; родичів Трампа Чарльза Кушнера (посол у Франції) і Массада Булоса (радник із Близького Сходу) призначили на дипломатичні посади разом із донором-мільярдером Ворреном Стівенсом (посол у Великій Британії).

Ще чотири високопоставлених призначенця не мільярдери, але мають сотні мільйонів: знаменитий лікар Мехмет Оз (адміністратор Medicare і Medicaid), генеральний директор Fiserv Френк Бізіньяно (комісар із соціального забезпечення), виконавчий директор із нерухомості Стівен Віткофф (посланник на Близькому Сході) і виконавчий директор із видобутку нафти й газу Кріс Райт (міністерство енергетики).

Згідно з дослідженням Axios і некомерційної організації Americans for Tax Fairness, сумарний капітал одного тільки кабінету Трампа становить щонайменше $10 млрд. Однак ця оцінка, ймовірно, занижена, зазначає видання.

– З урахуванням Маска, Рамасвамі та інших багатих призначенців чиста вартість адміністрації Трампа, ймовірно, перевищує ВВП сотень країн, включно з Фінляндією, Чилі та Новою Зеландією. Для порівняння, кабінет президента Байдена, за даними Forbes, на момент вступу на посаду мав загальний капітал у $118 млн, – ідеться в матеріалі.

Як вважає видання, “позолочений кабінет Трампа” є продуктом виборів, на які мільярдери витрачали як ніколи в історії США – переважно від імені республіканців.

Проте, нагороджуючи стількох своїх найбільших донорів і союзників-мільярдерів значними посадами, Трамп ризикує “пролетіти занадто близько до сонця”, пише видання, оскільки кожен призначенець-мільярдер – це “мінне поле з конфліктами інтересів та етичними проблемами”.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

На думку видання, розгляд такого уряду лівими силами, такими як демократи в США, може підстьобнути популістську політику, яку відстоює сенатор-демократ Берні Сандерс, дозволяючи називати сьогоднішню Америку як “олігархію”.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-07 01:12:00