День народження мікрохвильової печі: усе про свято та ідеї
Щороку у першій декаді грудня кулінарний світ вшановує винахід, який назавжди змінив наші кухні, – мікрохвильову піч.
Це неофіційне свято присвячене дню, коли американський інженер Персі Спенсер отримав патент на використання мікрохвиль для приготування їжі – 6 грудня 1945 року.
Хоча ми часто сприймаємо мікрохвильовку як звичайний кухонний прилад, її історія починалася із зовсім інших цілей.
Детальніше про цю подію, цікаві факти та що приготувати в мікрохвильовці – читайте в матеріалі.
День народження мікрохвильової печі: як усе почалося
Персі Спенсер, який працював у компанії Raytheon, займався розробкою магнетронів – пристроїв, що випромінюють високочастотні хвилі для військових радарів.
Якось, під час експерименту, він помітив цікаву річ: шоколадний батончик у його кишені розтанув. Це наштовхнуло інженера на ідею, що мікрохвилі можуть нагрівати продукти.
Через декілька років досліджень Спенсер розробив пристрій, здатний швидко розігрівати їжу за допомогою мікрохвиль. Перші мікрохвильові печі з’явилися в 1949 році. Але вони виглядали зовсім не так, як сьогодні: це були величезні агрегати вагою понад 300 кілограмів, призначені для швидкого розморожування стратегічних запасів продуктів.
День народження мікрохвильової печі – чому саме 6 грудня?! Саме в цей день, у 1945 році, Персі Спенсер офіційно отримав патент на свій винахід. Ця дата й стала символічним днем народження мікрохвильової печі.
Цікаві факти про мікрохвильову піч
- Назва мікрохвильовка прижилася не одразу. На початку пристрій називали радарною піччю.
- До 1970-х років ціни знизилися, і прилад став доступним майже кожній родині в США.
- Мікрохвильова піч у середньому скорочує час приготування їжі втричі, якщо порівнювати з традиційною духовкою.
Корисна інформація про мікрохвильовку
Мікрохвильовка – це не лише про піцу чи розігрів супу. Ось кілька цікавих застосувань:
- Дезінфекція губок. Покладіть вологу кухонну губку в мікрохвильовку на кілька хвилин чи секунд – це допоможе позбутися бактерій. Час залежить від потужності мікрохвильовки.
- Повернення свіжості хліба. Загорніть черствий хліб у вологий рушник і підігрійте 20–30 секунд.
- Розтоплення масла чи шоколаду. Замість парової бані використовуйте мікрохвильову піч – швидше та зручніше.
Сьогодні мікрохвильова піч є невіддільною частиною нашого побуту. Вона допомагає заощадити час, зберегти більше корисних речовин у продуктах і навіть експериментувати на кухні.
Отож, наступного разу, коли ви будете розігрівати вечерю чи варити вівсянку, згадайте про Персі Спенсера – людину, яка випадково створила прилад, без якого сучасна кухня була б зовсім іншою.
Що приготувати в мікрохвильовці
Мікрохвильова піч – це не лише про розігрів їжі. З її допомогою можна швидко приготувати безліч смачних страв. Ідеї приготування страв різноманітні, кожен знайти страву до свого смаку.
Що можна приготувати в мікрохвильовці за 5 хвилин – ніжний десерт у чашці!
Риба на пару в мікрохвильовій печі
Покладіть філе риби у спеціальну мікрохвильову ємність, додайте спеції, сік лимона та трохи води. Накрийте кришкою й готуйте 7–8 хвилин.
Кекс у чашці
Всього за 5 хвилин ви можете приготувати мінідесерт. Змішайте в чашці 3 ст. л. борошна, 2 ст. л. цукру, 2 ст. л. какао, 3 ст. л. молока, 2 ст. л. олії та дрібку розпушувача. Готуйте в мікрохвильовці 1,5-2 хвилини.
Омлет за 3 хвилини
Збийте яйця з молоком, додайте нарізані овочі, зелень, тертий сир, посоліть і поперчіть. Вилийте суміш у керамічну форму й поставте в мікрохвильовку на 3-4 хвилини.
Що можна приготувати в мікрохвильовці на вечерю – звичайну картоплю, а подати – з рибою. По-зимовому смачно та апетитно!
Картопля в мундирі
Помийте картоплю, зробіть кілька проколів виделкою та поставте в мікрохвильовку. Готуйте на максимальній потужності 5-7 хвилин (залежно від розміру).
Подайте з оселедцем, маринованим з цибулею – дуже смачно та апетитно.
Шоколадний соус
Розтопіть у мікрохвильовці шматочки шоколаду разом із вершками, перемішайте – і у вас готовий соус для десертів.
Смажене насіння
Змішайте насіння соняшника з краплею олії та трохи посоліть.
Готуйте в мікрохвильовці, перемішуючи кожні 30 секунд, доки вони не підрум’яняться.
Чипси з лаваша чи норі
Наріжте лаваш чи норі трикутниками, змастіть оливковою олією, додайте спеції й готуйте у мікрохвильовці по 1 хвилині з кожного боку.
Овочі гриль
Наріжте овочі слайсами, посоліть, додайте спеції та трохи олії. Готуйте в мікрохвильовці на режимі гриль або максимальній потужності, перевертаючи через кожні 2 хвилини.
Як приготувати піцу в мікрохвильовці
Візьміть основу для піци або навіть хліб, змастіть томатним соусом, додайте тертий сир, нарізану ковбасу чи овочі. Готуйте 2–3 хвилини, доки сир не розплавиться.
Куряче філе у вершковому соусі
Замаринуйте шматочки курячого філе у вершках зі спеціями. Викладіть у форму, накрийте кришкою і готуйте 8–10 хвилин. Ніжна й соковита страва готова!
Суп за 10 хвилин
Візьміть готовий бульйон, додайте дрібно нарізані овочі (картоплю, моркву, броколі), спеції та трохи локшини. Готуйте в мікрохвильовці 8–10 хвилин, періодично перемішуючи.
Швидка каша в мікрохвильовці
Змішайте вівсяні пластівці з молоком чи водою. Готуйте 2–3 хвилини. Потім додайте трохи меду, горіхів і фруктів та смакуйте.
Локшина з сиром
Зваріть локшину в мікрохвильовці (6–8 хвилин), злийте воду та промийте її. Додайте тертий сир, трохи молока та вершкового масла. Поверніть у мікрохвильовку на 1 хвилину – швидкий мак-н-чіз готовий.
Як приготувати попкорн в мікрохвильовці
Помістіть кукурудзяні зерна в миску, накрийте спеціальною кришкою й готуйте 2–4 хвилини. Підсоліть чи посипте цукровою пудрою.
Картопля по-селянськи
Наріжте картоплю часточками, змішайте з олією, паприкою, часником і сіллю. Готуйте 6–8 хвилин, доки картопля не стане м’якою й ароматною.
Ягідний соус для десертів
Змішайте жменю ягід із ложкою цукру та краплею води. Готуйте 2–3 хвилини, доки не утвориться густий соус.
Сирна запіканка з мікрохвильовки
Змішайте сир, яйце, трохи манки, цукор і ваніль. Перелийте в змащену форму для мікрохвильовки, готуйте 5–7 хвилин.
Ці рецепти показують, що мікрохвильова піч – це ваш швидкий помічник на кухні, який допоможе урізноманітнити щоденне меню.
Джерело: dilovamova
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото: Midjourney, ліцензія Сreative Commons 4.0.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-06 09:58:00