Без світла і газу: 5 цікавих рецептів, які можна приготувати на Новий рік 2025
Масовані ракетні удари ворога на Новий рік Зеленої Деревʼяної Змії 2025 можуть залишити українців без світла, газу і опалення. Попри те, що ми віримо в наших янголів ЗСУ, важливо бути готовими до будь-яких непередбачуваних обставин. Нас не подолати ані в будні, ані на свято, яке, до речі, стрімко наближається.
Тож Факти ICTV підготували п’ять цікавих рецептів до новорічного столу 2025, якщо раптом не буде електроенергії чи не працюватиме газова плита. У разі надзвичайної ситуації ці ідеї стануть вам у пригоді – і свято вдасться за будь-яких умов.
Сендвічі з різними начинками
На Новий рік 2025 підготуйте різні сорти хліба, варене м’ясо птиці, сир (не гострі сорти), оливки, свіжі овочі, хумус тощо.
Дозвольте гостям створювати святкові сендвічі за їх смакових уподобань. І не забувайте про свічки!
Фруктовий салат
Новорічний салат має вражати не лише яскравим смаком, а ще й радувати око, навіть якщо немає електрики й газу. Тож не варто обмежуватися звичайною нарізкою.
Щоб приготувати святковий салат на Новий рік 2025, необов’язково брати саме такий набір продуктів, додавати до міксу можна ваші улюблені фрукти та ягоди.
Інгредієнти
- Апельсини – 2 шт.
- Банан – 1 шт.
- Гранат – ½ шт.
- Яблуко – 1 шт.
- Йогурт (натуральний чи фруктовий) – 200 г
- Лимонний сік – 1 ч. л.
Приготування
- Передусім ретельно вимийте фрукти, а вже потім почнемо їх готувати для нашого фруктового асорті.
- Розрізаємо помаранчеві цитрусові навпіл, обережно видаляємо м’якоть – мають вийти напівкульки, які будуть посудом для салату. За бажанням край апельсинів можна оформити як зубчики.
- Далі нарізаємо кубиками всі компоненти суміші. Починаємо з апельсинової м’якоті. Обов’язково видаліть насіння та білі перегородки.
- Потім ріжемо очищений банан.
- Далі – очищаємо яблуко від шкірки та насіння й нарізаємо знову ж таки кубиками. Щоб вони не втратили колір, побризкайте соком лимона.
- Заправляємо нарізані фрукти йогуртом та перемішуємо суміш.
- Перекладаємо салат в апельсинову тару.
- Прикрашаємо кожну порцію фруктового салату гранатовими зернятками.
Канапки з морепродуктами на шпажках
Закуска, яку можна подавати не лише на Новий рік 2025, а до будь-якої святкової події. Вигляд має апетитний, їсти зручно, а брудного посуду немає. Треба лише заздалегідь підготувати морепродукти, перед тим як вимкнеться електроенергія. Або купити вже готові.
Інгредієнти
- Варені та злегка підсолені морепродукти (кальмари, мідії, креветки) – 150 г
- Вершковий сир – 200 г
- Хліб – 300 г
- Паростки сої – 50 г
- Бамбукові шпажки – 1 пакет
Приготування
- Все дуже просто: спочатку хліб. Змащуємо його вершковим сиром.
- Потім – маринована морепродукти. Нарізаємо тонкими смужками та викладаємо на хліб.
- Прикрашаємо паростками сої.
- Закріплюємо кожну канапку шпажкою.
Асорті на дошці
Ще одна ідея для зустрічі Нового року 2025, якщо не буде працювати газова чи електроплита – святкове асорті на дерев’яній дошці. Викладати можна все, що завгодно: сири, будь-яку нарізку, оливки, овочі, горіхи, сухофрукти та мед.
Торт без випічки
Яке ж свято без десерту? Щоб не ламати голову, що приготувати на Новий рік 2024 без електрики та газу, вам знадобляться лише консервовані фрукти, печиво савоярді та вершковий сир. Готується десерт нескладно і не потребує випікання. Сподіваємося, цей торт стане фаворитом свята.
Інгредієнти
- Печиво Савоярді – 300 г
- Консервовані фрукти у сиропі – 1 банка (420 г)
- Цукор – 25 г
- Вершки (33% жирність) – 250 мл
- Цукрова пудра – 120 г
Приготування
- Беремо печиво савоярді та відрізаємо потрібну довжину для бортиків. Викладаємо бортики цукровим боком назовні.
- Відкриваємо банку, сироп знадобиться для просочення печива, фрукти – для начинки.
- Готуємо крем. Збиваємо вершки, додаємо цукрову пудру, добре перемішуємо блендером, далі додаємо вершковий сир та продовжуємо збивати, допоки маса не набуде однорідного стану. Посуд для збивання і самі вершки мають бути холодними, потримайте їх щонайменше 1-2 години в холодильнику. Збивайте міксером на мінімальних обертах, поступово збільшуючи швидкість. Коли вершкова маса зберігатиме форму і не буде розтікатися, припиніть процес збивання, бо вершки перетворяться на масло.
- Збираємо торт. Печиво савоярді добре просочуємо у сиропі з обох боків. А потім щільно викладаємо одно до одного у спеціальну форму. Порожнечі заповнюємо маленькими шматочками печива, а далі розподіляємо крем. Потім знову шар савоярді та крем. Разом виходить по три шари печива і крему.
- Ставимо в холодильник на кілька годин, потім прикрашаємо зверху консервованими фруктами.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Смачного!
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-19 16:52:00