Хвороба довго розвивається без симптомів: 75 тис. киян живуть із діабетом
Понад 75 тис. киян мають діагноз цукровий діабет. При цьому у 2023 році це захворювання було вперше виявлено більш ніж у 3 тис. жителів столиці. Такі дані навела директорка Департаменту охорони здоров’я КМВА Валентина Гінзбург.
Безсимптомний перебіг
Цукровий діабет – хронічне захворювання, за якого підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну (гормону, що регулює рівень глюкози в крові), або організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін. Найпоширеніший цукровий діабет II типу.
– Головна небезпека захворювання в тому, що діабет може досить довго мати безсимптомний перебіг. Тим часом хвороба прогресує і завдає шкоди людському організму, – сказала Валентина Гінзбург.
Симптоми діабету
Серед основних симптомів діабету лікарі виділяють: нічну спрагу, надмірне сечовиділення, постійне відчуття голоду, втому, втрату ваги, погіршення зору.
– Коли з’являються такі симптоми, значить людина вже хвора не один місяць, а діабет встиг нашкодити організму», – зазначила Валентина Гінзбург.
Щоб гарантовано виявити цукровий діабет вчасно, фахівці радять один-два рази на рік перевіряти рівень цукру в крові. А тим, хто входить до групи ризику, робити тест на глюкозотолерантність.
Ускладнення діабету
Серед ускладнень діабету – діабетична ретинопатія, що є причиною сліпоти, ниркова недостатність, проблеми серцево-судинної та судинно-мозкової систем (люди з діабетом мають вищий у 2-3 рази ризик розвитку інфаркту та інсульту).
Також медики говорять про погіршення кровотоку та ураження нервових закінчень у кінцівках, що значно підвищує ризик виникнення виразок, їхнього інфікування і як наслідок ампутації.
Валентина Гінзбург нагадала, що сьогодні швидко виміряти рівень цукру крові можна навіть у свого домашнього лікаря. Залежно від результату він надасть рекомендації або направить на дообстеження.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: КМВА
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-15 10:10:00