Україна і світ

Повоєнне відновлення та нові ролі: у Києві відбувся восьмий Український жіночий конгрес

У Києві відбувся восьмий Український жіночий конгрес – щорічна публічна платформа для формування політик гендерної рівності.

Цьогоріч він відбувся під гаслом Жіночий потенціал: нові ролі, нова якість.

Український жіночий конгрес – що обговорили

Співзасновниця Українського жіночого конгресу та віцеспікерка Верховної Ради Олена Кондратюк зазначила, що на зустрічі запропонували зазирнути в майбутнє: уявити, якою Україна стане через 5, 10 та 15 років, систематизувати можливі виклики та знайти шляхи для їхнього уникнення.

Цьогоріч участь у роботі Українського жіночого конгресу взяла перша леді Олена Зеленська, посли США Бріджит Брінк і Канади Наталка Цмоць.

Візію майбутнього представив директор Інституту фронтиру Євген Глібовицький. Міністр економіки України Юлія Свириденко розповіла про ролі жінок у наявних економічних реаліях.

Нові ролі жінок обговорили очільниця організації Центр громадянських свобод Олександра Матвійчук, військовослужбовиця Оксана Рубаняк, керівниця найбільшого в Європі українського хабу Світлана Залужна (Литва).

Представниці бізнесу розповіли, як змінюються гендерні політики всередині компаній та чому більше жінок обіймають посади на різних ланках. Також урядовиці, науковиці, лікарі, соціологи та підприємці обговорили демографічну кризу.

Представниця ООН Жінки Сабін Фейзер Гюнеш та посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова обговорили критичну важливість участі жінок у повоєнному відновленні.

Акторка Ірма Вітовська та директор театру Франка Євген Нищук звернули увагу на культурний ренесанс, який переживає Україна.

Цьогорічну відзнаку Українського жіночого конгресу посмертно отримала бойова медикиня Ірина Цибух (Чека).

Яна Брензей та Вадим Карп’як модерували дискусії на УЖК

Особливу увагу привернули панельні дискусії, які модерували відомі українські телеведучі Яна Брензей та Вадим Карп’як.

Яна Брензей була ведучою конгресу та очолила панель Соціальні зміни, де учасники обговорили шляхи досягнення гендерної рівності в українському суспільстві, вплив війни на життя жінок та перспективи повоєнного відновлення. Експерти підкреслили важливість інвестицій в освіту жінок, забезпечення рівних можливостей на ринку праці та подолання гендерних стереотипів.

– Десятки тисяч жінок наразі боронять нашу країну у складі Збройних Сил України. Українські жінки займаються підводним розмінуванням, відкривають бізнеси, сідають за кермо вантажівок, спускаються у шахти і максимально вкладаються до розвитку країни і вони заслуговують на повагу, створення справедливих умов (нагадаю, що гендерний розрив у оплаті в Україні в 2021 році становив 18%), це не справедливо.

Як нам досягнути цієї справедливості? Що держава та бізнес можуть запропонувати жінкам, а що жінки готові давати взамін? – це було темою наших розмов, а головне, темою в якій шукали рішення. І я сподіваюсь, що наші напрацювання допомогли знайти рішення, – прокоментувала дискусію на УЖК Яна Брензей.

Вадим Карп’як модерував панель Жіночий вимір лідерства, присвячену ролі жінок у політиці, бізнесі та громадському житті. Учасники дискусії обмінялися досвідом та ідеями щодо розвитку жіночого лідерства в Україні, а також обговорили виклики, з якими стикаються жінки-лідери.

– Уже ніхто не буде заперечувати вкрай важливо роль жінок у суспільстві. 68 тисяч жінок у ЗСУ, 59% нових бізнесів України – відкривають жінки, майже 38% керівників місцевих громад – це жінки. Тобто жінки зараз це основа нашого виживання в тилу і те, що ця тема актуальна, я можу проілюструвати тим, що такої кількості людей, які зібралися цьогоріч – я не бачив ніколи. Чув від організаторів, що багатьом у придбанні квитків прийшлося відмовляти, бо все було переповнено. Це наглядно ілюструє, наскільки важлива ця тема наразі, – зауважив Вадим Карп’як.

Обидві панелі викликали жваву дискусію та стали одними з найцікавіших подій Конгресу. Їхні результати будуть використані для розробки рекомендацій щодо поліпшення становища жінок в Україні.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: Український жіночий конгрес

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-06 16:29:00