Україна і світ

Інавгурація: що це простими словами, значення та походження

Фото: Depositphotos

Інавгурація новообраного президента США відбудеться 20 січня 2025 року. Саме ця дата передбачена Конституцією країни.

Факти ICTV дізнавалися, що таке інавгурація простими словами і як вона проходить.

Інавгурація це: простими словами

Інавгурація це, урочиста церемонія, під час якої новий глава держави офіційно вступає у свої обов’язки. Це велике свято, на якому всі збираються, щоб привітати нового керівника країни і побажати йому успіхів.

Походження слова “інавгурація”

Інавгурація це слово, яке прийшло до нас із латинської мови. Воно утворене від дієслова inauguro, що означає “посвячувати на посаду”. Корінь цього дієслова augures перекладається як “авгури”, тобто жерці Стародавнього Риму, які передбачали майбутнє за польотами птахів та іншими природними явищами.

Спочатку інавгурація була пов’язана з релігійним ритуалом посвячення на будь-яку посаду, особливо державну. Авгури повинні були упевнитися, що боги благоволять до нової посадової особи.

Це слово використовується для позначення урочистого відкриття будь-якого заходу або події.

Як проходить інавгурація

Прийняття присяги найважливіший момент церемонії. Новообраний лідер кладе руку на священну книгу або конституцію своєї країни і виголошує урочисту присягу, зобов’язуючись виконувати свої обов’язки відповідно до закону.

Після складання присяги новий глава держави виголошує свою першу промову як лідер країни. У цій промові він викладає свої плани і бачення майбутнього країни.

Особливості інавгурації в США

Новообраний президент разом зі своєю сім’єю прибуває до Капітолія, де відбувається основна частина урочистостей. Один із ключових моментів інавгурації це складання присяги. Обраний президент кладе руку на Біблію і вимовляє слова присяги.

Новообраний президент має скласти присягу на початку кожного свого терміну, навіть якщо він переобраний на другий. Слова присяги вимовляють на сходах Капітолія, що виходять на площу перед будівлею, де зберуться тисячі глядачів.

Інавгурація президента США: традиції та цікавинки

Вільям Генрі Гаррісон увійшов в історію як президент з найдовшою інавгураційною промовою, яка тривала понад 2 години. Цей факт, на жаль, мав сумні наслідки для його здоров’я, адже, застудившись під час церемонії, він невдовзі помер.

На противагу Гаррісону, перший президент США Джордж Вашингтон обмежився всього 135 словами. Його лаконічна промова, завершена знаменитою фразою “Хай допоможе мені Бог”, стала зразком для багатьох наступних президентів.

Інавгурація Дональда Трампа у 2017 році стала найдорожчою в історії США, перевершивши за витратами навіть дві інавгурації Барака Обами.

З якого року проводять інавгурацію у США

Перша інавгураційна церемонія відбулася в Нью-Йорку у 1789 році. На той момент місто Вашингтон ще не було засноване. У 1865 році афроамериканці вперше взяли участь в інавгураційному параді, що проходив на честь Авраама Лінкольна.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

У 1917 році президент Вудро Вільсон дозволив жінкам вперше брати участь у параді, відкриваючи новий етап для жінок у політичному житті країни. А у 1997 році інавгурація Білла Клінтона стала першою, яку можна було дивитися в прямому ефірі через інтернет.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-06 17:53:00