Україна і світ

Їв тільки бургери та пончики: шкідлива їжа стала причиною сліпоти підлітка зі США


12-річний хлопчик з американського штату Массачусетс назавжди осліп через те, що його раціон, який складався винятково зі шкідливої їжі, був позбавлений поживних речовин.

– Дитина страждає на аутизм і має сильну фобію певних текстур їжі, через що вона харчувалася простими бургерами, картоплею фрі з соусом ранч, пончиками та пакетиками соку, – йдеться в повідомленні.

Історія хвороби

На початку цього року в підлітка почалися проблеми з очима: зір «темнішав» уранці та вечорами і поліпшувався лише протягом дня. Через шість тижнів він уже не міг ходити, не спираючись на батьків, і часто натикався на двері та стіни. Одного разу вночі він прокинувся і закричав, що нічого не бачить.

Підлітка госпіталізували, де лікарі виявили, що через його дієту в нього виник серйозний дефіцит життєво важливих поживних речовин, необхідних для здоров’я зорових нервів.

Лікарі виявили у хлопчика атрофію зорового нерва, за якої клітини зорового нерва відмирають через тривале пошкодження.

Експерти побоюються, що, незважаючи на добавки і терапію харчуванням, втрата зору у хлопчика незворотна.

Вибагливий їдець

За два дні до госпіталізації батьки помітили в сина набряклість і кірки навколо очей. Іноді вони помічали, що він дивиться в стіну замість телевізора.

Батьки хлопчика описали його як вибагливого їдця, що він уникав куштувати нову їжу чи вітаміни, бо йому не подобалася консистенція.

Дослідники зазначили, що діти з аутизмом можуть бути більш схильні до розладу харчової поведінки та інших проблем з їжею через їхні унікальні сенсорні проблеми, які роблять їх особливо чутливими до текстур, смаків і запахів.

Дефіцит вітамінів

За словами лікарів, втрата зору була викликана серйозним дефіцитом вітаміну А, вітаміну С, вітаміну D, міді та цинку через обмежений раціон харчування хлопчика.

Зокрема, дефіцит вітаміну А є однією з найпоширеніших причин дитячої сліпоти в США. Ця поживна речовина є ключовим компонентом родопсину – світлочутливого білка, який бере участь у виробленні пігментів у сітківці, що допомагають бачити в умовах слабкого освітлення.

Вітамін D допомагає очам виробляти сльози, які мають вирішальне значення для запобігання сухості та вимивання сміття. Мідь і цинк захищають клітини та структуру сітківки, а вітамін C допомагає захистити очі від пошкодження ультрафіолетовим (УФ) світлом.

Статистика цинги

За словами експертів, кожна п’ята дитина в США не отримує достатньої кількості вітаміну С. Хоча важкий дефіцит, званий цингою, трапляється в розвинених країнах винятково рідко.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Однак останні дані свідчать про те, що захворюваність на цингу потроїлася: з восьми на 100 000 дітей у 2016 році до 27 на 100 000 у 2020 році. Це захворювання призводить до втрати зубів, ламкості волосся, лущення шкіри, проблем із набором ваги та анемії.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-04 11:10:39