Міжконтинентальні витівки рокетмена Кіма: що відомо про балістичну ракету, яку він планує запустити перед виборами в США
Як інформує портал Army Recognition, розвіддані, отримані під час конфіденційного брифінгу вказують на те, що Північна Корея завершила підготовку до ядерного випробування на своєму полігоні Пунг’єрі, маючи на місці спеціальне обладнання та пускові установки, ймовірно, для запуску міжконтинентальної балістичної ракети, призначеної для демонстрації можливостей повернення в атмосферу.
Як зазначають автори порталу, ватажок Північної Кореї Кім Чен Ин останніми місяцями нарощує демонстрацію сили, прискорюючи ракетні випробування та відкривши у вересні секретне військове підприємство з виробництва урану.
За даними південнокорейської розвідки, КНДР розгорнула мобільну пускову установку, ймовірно, 12-осьову модель, нещодавно показану в державних ЗМІ, для запуску міжконтинентальних балістичних ракет, які потенційно досягають території США.
Цей крок узгоджується з попередженнями президента Південної Кореї Юн Сук Йоля про те, що Пхеньян може організувати значні військові провокації навколо виборів у США, щоб натиснути на Вашингтон та його союзників.
МБР, ймовірно, Hwasong-18 або подібна до неї ракета, перевірить довговічність технології повторного входу в атмосферу, що має вирішальне значення для того, щоб боєголовка витримала екстремальне нагрівання та тертя на шляху до цілі.
У той час як попередні північнокорейські випробування міжконтинентальних балістичних ракет проводилися із запусками під крутими кутами, щоб мінімізувати відстань і уникнути ураження сусідніх територій, аналітики припускають, що більш стандартна траєкторія стане серйозним прогресом у ракетній програмі Північної Кореї.
Таке випробування підтвердило б здатність КНДР націлюватися на віддалені місця, включаючи материкову частину США.
Ескалація напруженості на Корейському півострові з 2022 року, зокрема після вторгнення росії в Україну, дозволила Північній Кореї розвивати свої ядерні та ракетні програми під меншим міжнародним контролем.
У цьому контексті нещодавні звіти влади Республіки Корея не залишають сумнівів щодо намірів Кім Чен Ина продовжувати розробку зброї масового знищення, одночасно зміцнюючи альянси з державами, що перебувають поза західною сферою, такими як росія.
Десятиліттями Північна Корея розвивала ядерний потенціал, щоб посилити стримування передбачуваних загроз. Покладаючись на асиметричні стратегії озброєння, щоб компенсувати обмеження своїх звичайних сил, Пхеньян досяг значного прогресу в мініатюризації ядерних боєголовок і розробці міжконтинентальних балістичних ракет, таких як моделі Hwasong-14 і Hwasong-15.
Ці можливості позиціонують Північну Корею як ядерну державу, здатну завдати удару по США, тим самим посилюючи геополітичний тиск на Сполучені Штати та їхніх союзників.
Оскільки КНДР займає стратегічну позицію, США та їхні регіональні союзники продовжують уважно стежити за цими приготуваннями, щоб передбачити будь-яку потенційну загрозу.
«Можливість проведення ядерних випробувань і запуску міжконтинентальних балістичних ракет у період виборів у США створює атмосферу невизначеності, підкреслюючи важливість збереження міжнародної пильності», — резюмують автори статті.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Запуск північнокорейської міжконтинентальної балістичної ракети Hwasong-18. Відео: KCNA
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2024-11-04 06:56:55