Вчені розкрили секрет молодості імунної системи
Дослідники Каліфорнійського університету дізнались, як стовбурові клітини крові впливають на стан імунної системи.
Висновки цієї роботи були опубліковані в журналі Cellular & Molecular Immunology.
Редагування генів уповільнює старіння імунної системи
У новому дослідженні науковці вирішили з’ясувати, що саме допомагає імунній системі залишатися молодою та ефективно боротися з віковими захворюваннями.
З цією метою вони провели експеримент на мишах та виявили важливі відмінності в тому, як старіє імунна система гризунів, навіть якщо вони мають однакові гени і вирощені в ідентичних умовах.
До 30 місяців миші, які старіли повільніше, зберігали здоровий баланс між двома основними типами імунних клітин: вродженими, що швидко реагують на інфекції, і адаптивними, які пам’ятають про попередні захворювання та забезпечують тривалий захист організму.
Водночас у молодших тварин спостерігалося значне збільшення вроджених імунних клітин, що свідчило про дисбаланс їхної імунної системи.
Стовбурові клітини крові як ключ молодості імунної системи
Крім того, вчені встановили, що 30-40% стовбурових клітин з часом змінюють свою функцію, що може призвести до серйозних захворювань, як-от мієлоїдний лейкоз або імунні дефіцити.
Щоб відредагувати гени, відповідальнні за виробництво імунних клітин, науковці застосували технологію CRISPR. Це захистило підопічних від негативних наслідків старіння.
Команда вважає, що результати цієї роботи вплинуть на розробку нових терапевтичних методів лікування людей похилого віку.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: SciTechDaily
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-30 13:16:06