Що буде, якщо порушити аскезу: наслідки
Аскеза – це добровільне обмеження або повне позбавлення себе чого-небудь з метою духовного зростання, самовдосконалення або досягнення певних цілей. Це давня практика, що трапляється в багатьох релігіях і філософіях.
Life. Факти ICTV дізнавалися, що буде, якщо порушити аскезу, і як уникнути повторних зривів.
Чи можна брати паузу в аскезі
Так, це дозволено, особливо якщо обмеження жорсткі й стосуються не тільки психологічного формату, а й фізичного, наприклад обмеження в їжі. Однак основне завдання людини – це пояснити самій собі, на який термін вона братиме паузу, і як не зламатися остаточно.
Нездатність дотримуватися взятих на себе зобов’язань підриває віру людини у свої сили та здібності. Аскеза – це свого роду тренування для душі. Порушення її умов може уповільнити або навіть призупинити духовний розвиток.
Аскеза допомагає встановити глибокий зв’язок із Богом або іншими вищими силами, а порушення обітниці послаблює його. Порушення аскези призводить до погіршення карми і, як наслідок, до різних неприємностей у житті.
Що робити, якщо порушив аскезу
Порушення аскези супроводжується сильними негативними емоціями. Людина почувається винною перед самою собою, перед вищими силами або перед спільнотою, до якої вона належить. Порушення одного обмеження може призвести до того, що людина почне порушувати й інші правила, встановлені нею для себе. Це провокує відчуття втрати контролю над своїм життям.
Що робити, якщо ви порушили аскезу:
- Не варто себе звинувачувати чи соромитися. Важливо просто констатувати факт порушення і рухатися далі.
- Подумайте, що саме призвело до зриву. Це допоможе вам уникнути подібних ситуацій у майбутньому. Одне порушення не означає провал. Ви можете повернутися до аскези в будь-який момент. Основне завдання тут – не загубити себе, не перейти в стан депресії та чітко окреслити межі перерви.
- Можливо, варто скоригувати умови аскези, зробити їх більш реалістичними. Основна проблема виникає через слабку силу волі і неможливість досягнення поставлених цілей. Спочатку людина може переоцінювати власні здібності.
- Продовжуйте саморозвиток, адже аскеза – це лише один із інструментів на шляху до самовдосконалення. Не обмежуйтеся тільки нею.
Як уникнути порушень аскези в майбутньому
Визначте, чого ви хочете досягти за допомогою аскези. Не ставте перед собою занадто високі планки.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Продумайте можливі труднощі та розробіть стратегію для їх подолання. Спілкування з людьми, які також практикують аскезу, може бути дуже корисним. Пам’ятайте, що життя непередбачуване, і вам може знадобитися скоригувати свої плани.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-30 17:02:44