Львівський портал

Скільки прокурорів з інвалідністю виявили на Львівщині

Під час службового розслідування в Україні щодо набуття прокурорами інвалідності на Львівщині виявили 24 працівників прокуратури з цим статусом, що становить 6,2% від загальної кількості прокурорів у регіоні. Про це повідомили в Офісі генпрокурора.

Загалом на Львівщині працює 388 прокурорів, з них 24 – зі статусом особи з інвалідністю (6,2%). Крім того, ще у 10 областях частка прокурорів, які мають групи інвалідності коливається від 5 до 10%. Та це не найменший показник порівнюючи з іншими регіонами України.  

Зокрема, найменше прокурорів з інвалідністю виявили у Херсонській області, де зі 181 прокурора оформлену інвалідність має лише один працівник, що складає менше ніж 1% від загальної кількості.

Схожа ситуація у Волинській та Чернівецькій областях. Там лише по двоє працівників прокуратури на регіон отримали групу інвалідності, що становить відповідно 1,2 та 1,4% від загальної кількості прокурорів. Загалом ще у 15 прокуратур частка працівників, які мають групи інвалідності менша за 5% від загальної чисельності.  

Найбільше ж прокурорів з інвалідністю виявили у Хмельницькій та Черкаській областях.  

Зокрема, на Черкащині 60 прокурорів органів прокуратури мають статус особи з інвалідністю. Це становить 27,4% від загальної кількості працівників. Втім, 59 з них отримали його до повномасштабного вторгнення.   

У Хмельницькій області такий статус має 61 прокурор або 28,9% від загальної кількості. Так, 50 осіб отримали групи інвалідності до повномасштабного вторгнення. 

Нагадаємо, що на тлі скандалу з масовим отриманням інвалідності прокурорів у відставку подав генпрокурор України Андрій Костін.

Передісторія 

На початку жовтня у Хмельницькому на масштабній корупційній схемі затримали керівницю МСЕК Тетяну Крупу і її сина Олександра, посадовця обласного управління Пенсійного фонду. Вони за гроші оформляли фіктивну інвалідність військовозобов’язаним. 

Під час обшуків у фігурантів знайшли майже 6 млн доларів готівкою, купи грошей були сховані по всіх шафах і шухлядах. При цьому очільниця МСЕК викинула через вікно дві сумки, напаковані 0,5 млн доларів. 

Невдовзі журналісти повідомили, що саме через Тетяну й Олександра Крупу фіктивну інвалідність могли оформити 50 прокурорів. 

Згодом на Хмельниччині викрили нових медиків МСЕК, які торгували статусом інваліда. Також посадовців МСЕК спіймали й у Рівному, вони за 15-20 тисяч доларів встановлювали фейковий діагноз військовозобов’язаним. 

Президент Володимир Зеленський, реагуючи на всі ці викриття, заявив, що вимагає від правоохоронців «жорстких рішень» щодо корупційних МСЕК та видачі фіктивних статусів про інвалідність, зокрема й прокурорам. 

Зрештою МОЗ скасувало інвалідність 74 військовозобов’язаним, яку встановила Хмельницька МСЕК. За останніми даними СБУ, протягом 2024 року підозри отримали 64 посадовці МСЕК, також скасовано більше 4000 висновків про інвалідність. 

Крім того, після цього Міністерство охорони здоров’я звільнило топпосадовців, безпосередньо пов’язаних із МСЕК. 

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.  

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: ілюстративне, таблиця ОГП

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-10-24 12:21:49