Фільми про кохання: українські кінопремʼєри та зарубіжна класика
На Восьмому Київському тижні критики українці побачать найкращі фільми з усього світу, спеціально відібрані нашими та іноземними експертами.
Під час кінофестивалю, що пройде з 17 до 23 жовтня в київському кінотеатрі Жовтень, глядачі побачать українські премʼєри міжнародних хітів, фестивальні вітчизняні стрічки та ретроспективу кінокласики. Особливе місце на фестивалі займають картини про любов.
Факти ICTV.Life та кінокомпанія Артхаус Трафік зробили підбірку фільмів про кохання, які представлені у програмі Київського тижня критики.
Медовий місяць
Стрічка розповідає про події на початку повномасштабного вторгнення. Подружжя Тараса та Олі не встигає виїхати з містечка під Києвом. У їхньому будинку окупанти облаштовують штаб, а пара опиняється у пастці у своїй квартирі без електрики, води та мобільного зв’язку.
Фільм показали на цьогорічному Венеційському міжнародному кінофестивалі. Потрапити на премʼєру в межах Київського тижня критики можна лише за абонементами.
Секс, брехня та відео
Ця класика американського кіно стала повнометражним дебютом Стівена Содерберґа. Сюжет розгортається навколо жінки, розчарованої сімейним життям, та чоловіка, зневіреного у щасливому коханні.
Секс, брехня та відео – дебют Стівена Содерберга, який, ймовірно, є найбільш особистим його фільмом. Історія про мовчазного чоловіка, який в один прекрасний день з’являється в житті подружжя і провокує неочікувані розмови та рефлексії, отримала заслужене визнання на кінофестивалі незалежного кіно США та Золоту пальмову гілку Каннського кінофестивалю, – розповіла про картину кураторка фестивалю Дарія Бадьйор.
Емілія Перес
У новому фільмі французького режисера Жака Одіяра зіграли Селена Гомес та Зої Салдана. Картина розповідає про адвокатку Риту, якій ніяково через роботу, адже її компанія спеціалізується на захисті злочинців. Якось їй пропонують допомогти лідеру наркокартелю. Він хоче кинути кримінальний бізнес та стати жінкою, як мріяв все життя.
Фільм був представлений на Каннському кінофестивалі й отримав декілька головних нагород, включаючи Приз журі та Приз за найкращу жіночу роль.
Коли ми програли німцям
Фільм режисера Ґвідо ван Дріла розповідає про літній день 1974 року в Нідерландах після програшу країни Німеччині у фіналі чемпіонату світу з футболу. У тихому, спустошеному місті двоє 12-річних хлопців з різних соціальних верств несподівано проводять день разом. На тлі пошуків зниклої однокласниці, вони стикаються з першими викликами дорослого життя.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
– Екранізація напівавтобіографічного графічного роману Ґвідо Александра ван Дріла, зафільмована самим автором, є набором навмисних розбіжностей. Це дуже живий фільм, але поданий у парадоксально економній манері, яка може навіть здатися недружньою. І саме це багате та різноманітне поєднання несумісностей і розбіжностей роблять зі стрічки Ґвідо ван Дріла щось непересічне, – відзначив у рецензії кінокритик Сергій Ксаверов.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-14 11:05:51