Україна і світ

Підготовка «штурмових груп»: репортаж з полігона

Сучасна російсько-українська війна диктує свої правила щодо методів ведення бойових дій і застосування піхотних підрозділів на полі бою. Для захоплення нових позицій і покращення свого тактичного положення обидві  сторони, що воюють, широко використовують тактику малих груп, яка в росіян здебільшого перетворюється у так звані м’ясні штурми, коли в бій кидають погано навчений та екіпірований особовий склад окупантів. 

Як відбувається підготовка українських так званих штурмових груп кореспондент АрміяInform на власні очі побачив у механізованій бригаді імені князя Володимира Мономаха. 


— Ми створили невеликий польовий тренувальний центр, де підрозділи бригади, що перебувають на «відпочинку» та доукомплектуванні, мають можливість покращити свої знання з різних предметів підготовки. Наше завдання — навчити захоплювати ворожі позиції та проводити там стабілізаційні дії у складі підрозділу. Для цього ми навіть створили невеликий макет місцевості, де можемо моделювати різні варіанти розвитку бойових дій, — розповідає начальник бойової підготовки бригади підполковник Андрій. — Наразі тактика дій «штурмових груп» піхотних підрозділів дуже схожа на тактику дій підрозділів спецпризначення. Це дозволяє покращити ефективність виконання бойового завдання та зберегти життя людей. Наші хлопці на полі бою вже неодноразово довели ефективність такої підготовки.





Як пожартували хлопці однієї з груп, яка на наших очах долала смугу перешкод: «Коли ми на відпочинку, смуга перешкод нам замінює ранкову зарядку». 



— Подолання психологічної смуги перешкод у складі підрозділу — один з важливих елементів підготовки особового складу штурмових груп та інших військовослужбовців, — розповідає інструктор з фізичної підготовки Антон. — Хлопці мають навчитися діяти разом та швидко ухвалювати рішення в екстремальних ситуаціях: прикривати один одного під час висування по місцевості, що містить багато перешкод, завдавати вогневого враження ворогу, якій закріпився на певних позиціях, бути готовими надавати допомогу пораненим побратимам та евакуйовувати їх у безпечне місце.

І дійсно, на наших очах невеликий підрозділ усього за кілька хвилин, попри дим та вибухи, швидко та злагоджено подолав цю смугу та, як кажуть, «розчинився в повітрі», досягнувши заростей очерету у її кінці.



Окрім подолання смуги перешкод, хлопці також старанно вивчають саперну справу, займаються медичною та топографічною підготовкою.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото автора

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-10-25 12:22:00