Як працює система зворотного осмосу
Водопровідна вода проходить підготовку на водоочисних станціях, але її якість і безпека викликають справедливі сумніви.
Інженерні мережі та вузли, якими вода надходить у наші крани, зношені, у процесі транспортування з труб потрапляють домішки, які погіршують смак, можуть стати причиною захворювань.
Вирішити проблему дає змогу доочищення кінцевим споживачем.
Зараз дивляться
Фільтри представлені механічними елементами, здатними затримувати великі частки, сорбційними, наповненими пористими речовинами, які поглинають забруднення.
Фільтр зворотного осмосу – третій тип, який характеризує підвищена ефективність: під час очищення видаляються як механічні, так і органічні домішки, віруси, бактерії.
Технологія являє собою очищення на молекулярному рівні. Рідина під тиском подається на напівпроникну мембрану, дрібні пори пропускають молекули води, але стають нездоланною перепоною для домішок, зокрема й тих, що розчинені в рідині.
Затримуються мінеральні, мікробіологічні забруднювачі, солі важких металів, іони, відповідальні за жорсткість.
Фільтр зі зворотним осмосом для багатоступеневого очищення
Зворотний осмос використовує багатоступеневу систему очищення, яка складається з попередньої підготовки, фільтрації та постпідготовки. Для попереднього етапу використовуються:
- Картриджі зі спіненого поліпропіленового волокна. Затримують нерозчинні у воді частинки і хімічні сполуки, розмір яких перевищує 4 мкм. На цьому етапі видаляється пісок, крейда, іржа, частинки водоростей.
- Гранульоване активоване кокосове вугілля – сорбційна речовина, що видаляє хлор і його сполуки, пестициди.
- Етап тонкого механічного очищення, видаляються частинки розміром в 1 мкм.
Підготовчий етап запобігає потраплянню великих частинок і хлору на мембрану для основного очищення, продовжуючи термін служби елемента.
Напівпроникна мембрана забезпечує затримку від 90 до 98% забруднювачів. Крізь матеріал з дрібною перфорацією проходять тільки молекули води.
У результаті роботи техніки отримана рідина за характеристиками схожа з дистильованою водою. Це є недоліком технології: разом зі шкідливими речовинами видаляються і корисні мікроелементи.
Для нейтралізації такого ефекту використовують постобробку. Вода проходить через брикетоване активоване кокосове вугілля, яке робить смак м’якшим і солодшим.
Додатково встановлюється мінералізатор – картридж, наповнений натуральними матеріалами, частково розчинними у воді. На цьому етапі рідина насичується іонами кальцію і магнію, залізом, цинком, іншими корисними мікроелементами.
Система осмос для побутового використання
Очистити осмосом воду можна в побутових умовах.
Призначені для домашнього використання установки компактні, продуктивності достатньо, щоб забезпечити водою для пиття і приготування їжі сім’ю.
Установки діляться на прямоточні та забезпечені накопичувальним баком. Прямоточні компактніші, увімкнення відбувається разом із відкриттям крана, швидкість роботи залежить від тиску і продуктивності мембрани.
Пристрої з накопичувальними баками проводять попередню й основну фільтрацію, очищена рідина накопичується в баку, а під час відкривання крана проходять через постфільтри.
Обсяг бака становить до 10 літрів, продуктивність побутових моделей від 5 до 20 літрів на годину.
Робота зворотного осмосу ґрунтується на різниці в тиску. Для нормального функціонування потрібен тиск 2,8 атмосфер.
У багатоквартирних будинках на перших поверхах тиск може бути достатнім, жителям верхніх поверхів можна встановлювати системи з вбудованим насосом, що підвищує тиск.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-09-26 17:03:18