Глава чеського Генштабу закликав Захід готуватися до тривалої війни в Україні
Заходу необхідно готуватися до тривалої війни в Україні і до того, що і після її закінчення доведеться мати справу з дедалі більш ворожою Росією.
Про це заявив в інтерв’ю агентству Reuters начальник чеського військового відомства, генерал-лейтенант Карел Рехка.
Після кількох тижнів, протягом яких деякі західні військові чиновники висловлювали стурбованість тим, що літній контрнаступ України йде нібито недостатньо швидко, начальник Генерального штабу заявив в інтерв’ю в чеській військовій штаб-квартирі, що він не розчарований темпами прогресу.
Зараз дивляться
– Так виглядає військовий наступ. Це не як у кіно про Другу світову війну. Це вимагає часу, – сказав він.
Україна почала свій контрнаступ у червні і до теперішнього часу захопила близько десятка невеликих сіл, хоча, за її словами, в останні тижні вона пробила лінію оборони Росії і розраховує просуватися швидше.
– Загалом, я думаю, що наразі жодна зі сторін не здатна найближчим часом досягти кінцевих заявлених цілей. Це не триватиме кілька тижнів, це триватиме, швидше за все, довго. І важливо, щоб ми продовжували підтримувати українців протягом тривалого часу, – сказав Рехка.
Карел Рехка, чия країна-член НАТО надала українським військовим боєприпаси, танки, бронемашини, ракетні установки та гаубиці, заявив, що Чехія ще має зброю на складах, яку може надати.
– Ми надали дуже багато, враховуючи наші розміри і те, що мають у своєму розпорядженні наші збройні сили, – сказав він.
Чеський військовослужбовець відмовився повідомити деталі техніки, про яку говорив.
– Повірте мені, ми вивчаємо різні запаси, плани і концепції та намагаємося визначити, що ще ми можемо надати. У нас усе ще є дещо, включно з важким обладнанням, – сказав він.
48-річний генерал-лейтенант, який пройшов навчання в британському Сандгерсті, курси американських рейнджерів і службу в Афганістані, сказав, що підтримка України допомагає Заходу виграти час після багаторічної недовитрати коштів на оборону. З 2024 року чеські законодавці схвалили виділення на оборону 2% ВВП.
– У військовому відношенні це має сенс, тому що ми трохи проспали. У нас було мало ресурсів, і ми не приділяли достатньої уваги нашій обороні, причому не тільки Чеської Республіки, а й усього західного альянсу, – сказав він.
Будучи невеликою державою, чехи не можуть покладатися в конфліктах на виснаження, а потребують технологічної переваги – саме тому, за його словами, Прага розглядає можливість придбання у США літаків п’ятого покоління F-35.
Рехка, який володіє англійською та російською мовами, прогнозує, що навіть після закінчення російсько-української війни Москва діятиме менш передбачувано і становитиме серйознішу загрозу для Заходу.
Водночас війна підштовхнула західних союзників до більш серйозного ставлення до колишніх пострадянських країн, які десятиліттями перебували під контролем Москви, сказав він.
– Загалом, я думаю, що до східного флангу зараз прислухаються трохи більше. Багато речей, які зараз сприймаються всерйоз, раніше формулювалися країнами Балтії та Польщею, але до них ніхто не прислухався, – сказав він.
Раніше начальник британського Генштабу Патрік Сандерс заявив, що Росія витрачає близько третини своїх витрат на оборонні потреби, що свідчить про наміри ще довго воювати з Україною.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-09-13 23:46:32