Україна і світ

Як посадити фіалку з листка – поради експерта

За правильного догляду фіалки радують цвітінням до двох місяців кілька разів на рік. До того ж ця рослина вважається символом кохання, затишку та добробуту, вона прекрасно очищує будинок від негативної енергетики. Це і те, що фіалку можна посадити з листа, викликає бажання розводити ці квіти на власному підвіконні. Як це зробити – читайте далі у матеріалі Фактів ICTV.

Як посадити фіалку з листка

Ми розібрали з нашим постійним експертом з рослин Ліліаною Лавринець покрокову інструкцію, як з листка виростити фіалку.

Вона зазначає, що посадити фіалку з листка більш реально, ніж, наприклад, орхідею чи алое.

Тож як це зробити? Лавринець радить для подальшої посадки фіалки обирати листок із довгим пагоном. Найкраще буде взяти його з другого або третього ярусу квітки. Річ у тім, що внизу листки зазвичай кволі, тож і квітка, якщо й виросте, то буде хворобливою.

Далі потрібно поставити листок фіалки у воду, щоб він пустив коріння. Рідина має покривати паросток на 1,5-2 сантиметри. При цьому варто зробити так, щоби зріз не торкався дна ємності. Для цього листок закріплюється за допомогою звичайної кришки.

Поради на форумах з приводу того, що перед посадкою листок фіалки варто покласти в ємність із водним розчином марганцівки – Лавринець відкидає.

– Марганцівка добра для шлунку, і то доказів немає. А для фіалки вона не може бути корисною, – говорить експерт.

Щоб посадити фіалку з листка, потрібно особливу увагу приділяти вибору ємності, в якій перебуватиме паросток. Зупиніть свій погляд на темному склі та невеличкому розмірі. Це допоможе запобігти цвітінню води. Перед використанням ємність обов’язково необхідно продезінфікувати.

Воду, в якій стоїть листок фіалки, необхідно змінювати раз на чотири дні. Також у міру випаровування слід підливати рідину.

– Воду міняйте раз на чотири дні. Це із власного досвіду вам кажу, – ділиться Лавринець.

Фото: Pexels

Цей паросток краще тримати у світлому, але не надто сонячному місці. Це пояснюється тим, що потрапляння сонячних променів може просто спалити листок фіалки, і пересаджувати буде нічого.

– Крім того, якщо поставити паросток на сонці, то вода під прямими сонячними променями почне цвісти, – додає знавець рослин.

На форумах радять, щоб у воді, де стоїть листок фіалки, не розвивалися бактерії та мікроскопічні водорості, кинути туди одну пігулку активованого вугілля.

– Із самого початку вода не цвіте. Цей процес починається через місяць. А навіщо доводити це до такого стану? Просто міняйте воду раз на тиждень, і все буде добре, – пояснює Лавринець.

Проте активоване вугілля потрібне для оброблення зрізу живця. Це допоможе запобігти виникненню гнилі.

Але якщо під час перебування рослинки у воді ви помітили підгнивання листочка, необхідно обрізати цю частину, а кінчик замотати у вологу серветку.

– Спробуйте укоренити листок фіалки у воді. Якщо помічаєте щось не те, то обмотайте пагін листочка вологою ваткою і просто зволожуйте її час від часу, – радить знавець рослин.

Здебільшого процес утворення на листочку фіалки корінців займає 1-2 тижні. Після того як вони гарно проростуть, рослину можна пересаджувати у ґрунт.

Фото: Pexels

Для цього візьміть горщик, ґрунт та дренаж.

– Коли листок укоренився, садимо в ґрунт для фіалок і не забуваємо про дренаж, який потрібно покласти на дно горщика, щоб коріння фіалки не гнило. Дренаж має займати третину всього вмісту ємності, – пояснює експерт.

Ще один важливий момент – зволоження ґрунту перед посадкою.

Крім того, варто переконатися, що листочок посаджений на невелику глибину, інакше, найімовірніше, рослина загине.

Ще один спосіб, щоб фіалка з листа прийнялась, це накрити горщик пакетом. Це забезпечить більш сприятливі умови – вологість і температуру.

Якщо процес посадки фіалки з листка пройшов вдало, то незабаром на рослині з’являться “дітки” – маленькі листочки.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-07-09 08:33:28