Правові й соціальні основи формування мотивації до захисту Батьківщини обговорили на круглому столі в Києві
У Києві відбувся круглий стіл «Правові та соціальні основи формування мотивації до захисту Батьківщини». Його ініціатором стала громадська організація «Центр правового та соціального захисту громадян України».
До участі в роботі круглого столу запросили народних депутатів України, провідних юристів та фахівці з питань соціального захисту Міністерства оборони України та ЗСУ, МВС, Мінветеранів, викладачів кафедри правового забезпечення Гуманітарного інституту Національного університету оборони України, учасників бойових дій, ветеранів російсько-української війни та представників громадськості.
Учасники дискусії обговорили чимало проблемних питань щодо реалізації законодавства України, котрі вийшли на поверхню у зв’язку із запровадженням в країні воєнного стану.
Зокрема було проаналізовано стан виконання положень законів щодо реалізації прав громадян, котрі беруть участь у збройному захисті країни, на гідне і справедливе заохочення та відшкодування з боку держави.
Голова ГО «Центр правового та соціального захисту громадян України», кандидат філософських наук, доцент, полковник у відставці Сергій Лисенко повідомив кореспонденту АрміяInform, що особливу увагу учасники круглого столу зосередили на шляхах удосконалення системи правового забезпечення та створення системи подальших заохочувальних дій з боку держави щодо підвищення мотивації молоді до збройного захисту.
— Військова служба у Збройних Силах — це дуже важливий вид діяльності, покликаний гарантувати національну безпеку України. За своєю суттю вона є діяльністю військовослужбовців з певними обмеженнями: відсутність звичних умов життя, певного комфорту, особлива регламентованість поведінки, звуження кола людей, з якими спілкуються військовослужбовці, — зауважив Сергій Лисенко. — Тож дуже актуальною є тема захисту прав людини-військовослужбовця та надання їй дієвої правової допомоги під час воєнних дій у найкоротший термін, відновлення діяльності органів військової юстиції.
Дискутанти дійшли згоди, що необхідність вдосконалення систем формування позитивної мотивації до захисту Батьківщини обумовлена й тим фактом, що сучасні Збройні Сили України та інші військові формування складаються з військовослужбовців нової генерації, які діють в умовах збройної боротьби з жорстоким ворогом.
Імперативом формування позитивної мотивації учасники круглого столу, крім почуття патріотизму та суспільної поваги, назвали гідне грошове забезпечення під час служби й після виходу на пенсію, яке має повною мірою компенсувати всі навантаження військової служби, ризик для життя і здоров’я, гарантувати військовослужбовцям відтворення їхніх фізичних, моральних і психологічних витрат та забезпечувати належне утримання сімей.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Також ішлося про усунення незадоволеності військовослужбовців житловим, медичним і речовим забезпеченням та ефективністю функціонування системи адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або у відставку. За таких умов потрібно переглянути законодавчо-правову базу, передусім її здатність діяти безпосередньо у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-07-03 06:03:42