Україна і світ

Доплати військовим, строковикам та курсантам – Рада підтримала законопроєкт

У вівторок, 30 травня, Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроєкт про доплати військовослужбовцям, строковикам та курсантам.

Про це поінформував нардеп від Голосу Ярослав Железняк.

Ініціаторами проєкту закону №9342 стала група народних депутатів від різних фракцій. За основу документ підтримали 333 нардепи.

Цю законодавчу ініціативу запропоновано на заміну заблокованої поправки до законопроєкту №8312, якою пропонувалося повернути доплати в 30 тис. грн всім військовослужбовцям.

– Чому за основу? Тому що по факту були зауваження, що самі виплати військовим не повертаються. І ще дискусії щодо встановлення рівня виплат, – зазначив Железняк.

Новим законопроєктом №9342 пропонується встановити:

  • Щомісячну додаткову винагороду військовослужбовцям у розмірі від 30 тис. до 100 тис. грн – пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань. Порядок, розміри та умови виплат визначатиме Кабінет міністрів.
  • Щомісячну додаткову винагороду в 6 тис. грн для військовослужбовців строкової служби – пропорційно часу проходження військової служби.
  • Щомісячну винагороду в розмірі 6 тис. грн для військових, які зазнали поранень, контузії, каліцтв під час захисту України. Йдеться про захисників, зарахованих у розпорядження відповідного командира під час тимчасової непридатності до військової служби, встановленої військово-лікарською комісією.
  • Щомісячну додаткову винагороду в 2350 грн курсантам військових вишів – пропорційно часу навчання.

Крім того, пропонується запровадити винагороду для військових інструкторів у розмірі 10 – 30 тис. грн на місяць (залежно від рівня, інтенсивності та напрямків підготовки).

Законопроєкт також містить низку норм, не повʼязаних із фінансовими питаннями:

  • Пропонується не допускати до участі у бойових діях мобілізованих військових, які не пройшли курс базової військової підготовки.
  • Термін проходження базової військової підготовки не може бути меншим, ніж один місяць для мобілізованих, які раніше не проходили службу в армії.
  • Під час воєнного стану військовим можуть надавати частину щорічної основної відпустки тривалістю 30 календарних днів та додатково 10 днів за сімейними обставинами.

Нардепи скоротили подання правок до законопроєкту до 7 днів. Тому документ можуть ухвалити в другому читанні та в цілому вже протягом червня.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-05-30 14:45:34