Що робити, коли вкусила бджола: поради лікаря
Влітку одним із неприємних та небезпечних моментів є укус бджоли. Якщо у вас немає алергії на бджолиний токсин або ви не маєте ознак важкої алергічної реакції, то зазвичай все може обійтися тимчасовим болем, почервонінням, свербінням у місці укусу. Однак, якщо алергія присутня, то це несе певну небезпеку. Що робити, коли вкусила бджола – читайте в матеріалі.
Що робити, якщо вкусила бджола
Сімейний лікар Михайло Цюрак радить спершу оглянути місце укусу, там має бути бджолине жало – тоненька голочка. Його потрібно витягти за допомогою пінцета, попередньо обробивши його антисептиком.
Крім цього, експерт виділяє такі правила першої допомоги при укусі бджоли:
- До місця укусу треба прикласти холод, це зменшить набряк. У якості джерела холоду можна використати пляшку з водою, пакет з льодом чи замороженими продуктами (його попередньо треба огорнути тканиною, наприклад, рушником, щоб уникнути обмороження).
- Якщо холод не допомагає, необхідно намастити місце ужалення протиалергічним гелем чи маззю (Феністил гель, Псило-бальзам гель, Гідрокортизонова мазь).
- Укус бджоли, окрім набряку, часто спричиняє біль. Для знеболення варто застосувати Парацетамол чи Ібупрофен для дорослих в таблетках та ці ж препарати в сиропі для дітей згідно з масою їхнього тіла.
Коли необхідно терміново звернутися за медичною допомогою при укусі бджоли:
- якщо він був здійснений в ділянку язика чи піднебіння;
- якщо з’являється швидкий, наростальний набряк в ділянці обличчя та шиї після ужалення (ознаки набряку Квінке);
- раптове погіршення загального самопочуття (запаморочення, втрата свідомості, судоми, задишка);
- зафіксований раніше факт алергії на укуси бджіл чи продукти бджільництва (мед, маточне молочко і т. д.).
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-05-22 16:29:02