Окупанти зруйнували на Харківщині понад 18 тисяч будівель
Вистоїмо! Відбудуємо! Не забудемо! Про це йшлося в Харкові під час брифінгу, присвяченому річниці від початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну.
Так, на платформі Kharkiv Media Hub виступили по своїх напрямках: очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов, керівники регіональних структур силових відомств та обласної прокуратури.
— Ми змогли дати відсіч ворогові, бо діяли як одна команда, — каже Олег Синєгубов. — Мабуть, найважчими були перші 14 днів: спали по 1-3 години, не знали, який був день тижня тощо. Але, як бачимо, це дало результат. Від передмістя Харкова ми погнали окупантів далі. На жаль, росіяни жорстоко вбили 1800 мирних людей, 84 з яких є дітьми. Наймолодшій жертві було лише шість місяців. Ця цифра продовжує збільшуватися, бо обстріли нашого регіону не припиняються.
Він додав, що внаслідок дій російських солдатів зруйновано понад 18 тисяч будівель, більшість з яких є власними помешканнями.
— Звісно ж, вистояти в таких надскладних умовах нам допомогла підтримка всього цивілізованого світу. Маже від усіх куточків планети й досі надходить матеріальна допомога. Тисячна армія харківських волонтерів цілодобово займається евакуацією громадян України, доставкою необхідних речей тощо. Не дивлячись на ракетні обстріли, ми у прифронтових селищах організовуємо нормальну роботу представників влади, співробітників Нацполіції та рятувальних служб. Люди це добре бачать і відчувають реальну турботу. Тому вірять в нашу перемогу, — розповів Олег Синєгубов.
Водночас прокурор Харківської області Олександр Фільчаков запевнив у тому, що за свої злочини кожен російський військовий, зрадник чи колаборант отримають по заслугах.
— Від самого початку широкомасштабної збройної агресії росії ми зосередили свою роботу на фіксації воєнних злочинів, випадків зазіхання на основи національної безпеки, допомозі окупантам тощо. З цією метою в регіоні працює 28 мобільних слідчо-прокурорських груп. До цього часу провели 15 тисяч оглядів місць скоєння злочинів, допитали належним чином 20 тисяч осіб. Це колосальна робота і, на жаль, вона продовжується, — зауважив Олександр Фільчаков.
Про роботу своїх підлеглих розповіли й начальники головних управлінь Національної поліції та ДСНС у Харківській області.
— Протягом року харківські рятувальники здійснили понад 10 тисяч бойових виїздів до місць гасіння пожеж чи ліквідації завалів, — говорить начальник регіонального управління ДСНС Олександр Волобуєв. — Паралельно наші сапери близько 15 тисяч разів направлялися для розмінування територій, де успішно знешкодили 58 тисяч боєприпасів. Ніколи не забудемо п’ятьох рятувальників та шістьох саперів, які загинули у 2022-му під час виконання службових завдань.
Наприкінці брифінгу Олег Синєгубов звернувся до мешканців регіону з проханням не ігнорувати сигнали повітряної тривоги. Тим же землякам, які продовжують жити неподалік від епіцентру бойових дій, наполегливо порадив не боятися виїжджати до безпечного місця, де для них створять усі необхідні побутові умови.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
— Як 24 лютого 2022-го, так й зараз, головними завданнями для нас виступають: порятунок українців та збереження їхнього здоров’я. Над цим ми працюємо 24/7. Щодо ж їхніх власних осель, то ми все відбудуємо і житимемо далі у вільній країні сильних людей, — насамкінець сказав керівник Харківської ОВА.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-02-24 16:16:06