Розмова Путіна і Трампа: чи можливі домовленості без України

У понеділок увечері президент США Дональд Трамп проведе телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним, а після цього поспілкується з президентом України Володимиром Зеленським та партнерами по НАТО.
Факти ICTV дізнавалися, о котрій відбудеться дзвінок Трампа Путіну. Ми поговорили з політологом Володимиром Фесенком про те, чого варто очікувати від розмови президентів США та Росії.
О котрій годині дзвінок Трампа Путіну
Очікується, що дзвінок Путіну розпочнеться 19 травня о 17:00 за київським часом. Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков підтвердив заплановану розмову й зазначив, що вона відбудеться з урахуванням результатів переговорів у Стамбулі.
За словами Трампа, під час телефонної розмови з Путіним планується обговорити питання припинення “кривавої лазні”, яка щотижня забирає життя понад 5 тисяч російських та українських військових, а також теми, пов’язані з торгівлею.
– Сподіваюся, це буде продуктивний день, буде оголошено про припинення вогню, – написав Трамп на сторінках мережі Truth Social.
Чого очікувати від дзвінка Трампа Путіну
Політолог Володимир Фесенко зазначив, що не очікує від розмови Путіна і Трампа ні прориву в переговорах, ні зради України. Найбільш вірогідний сценарій — що вони можуть домовитися про новий раунд офіційних перемовин, щоб зустрілися делегації США та Росії й обговорили, що робити далі з пошуком компромісів.
– Тобто перш за все, що може обговорюватися, — це зустріч Трампа і Путіна та наскільки вона можлива найближчим часом. Також вони можуть обговорити й торгівельні питання, тобто економічну взаємодію, – сказав експерт.
Але треба розуміти, що й в ході попередньої розмови Трампа і Путіна не ухвалювалося жодних важливих рішень. Це варто сприймати як підґрунтя та передумови для нового раунду переговорів. Щодо якихось серйозних розмов, які стосуватимуться України, то телефоном такі питання не вирішуються.
– Але якщо навіть під час зустрічі, я наголошую, саме зустрічі, а не телефонної розмови Трампа і Путіна, буде спроба домовитися про Україну без України, і, на жаль, це можливо, то реалізувати ці домовленості без України не вийде, – зазначив політолог.
За словами політолога, будь-які усні домовленості потрібно юридично оформити з Україною.
– Ми не підемо на умови, які будуть неприйнятними для нас. Ми це демонстрували американцям неодноразово, зокрема це стосується ресурсної угоди й деяких інших документів. Єдине, де ми можемо піти назустріч американцям, і певною мірою вже пішли, — це їхній мирний план, відомий як “ 22 пункти Кіта Келлога“. Але велике питання в тому, чи росіяни погодяться на цей план. Тому на даний момент я не очікую якогось радикального прориву в переговорному процесі, – підсумував експерт .
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-05-19 16:34:00