8% відсотків українців мають серйозні розлади, а 33 – скаржаться на погане здоров’я – соцопитування
Комплексне порівняльне дослідження Як війна змінила мене та країну, проведене соціологічною групою Рейтинг, мало на меті показати, як змінилися у різних сферах погляди, оцінки й життя українців за рік повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Згідно з опитуванням, виявилося, що кількість українців, які говорять про погіршення свого стану здоров’я зросла з 25 до 33%.
Та незважаючи на це, суспільство демонструє високий рівень життєстійкості, значення Індексу зменшилося мінімально (з 3.9 до 3.7).
Зараз дивляться
Близько 8% вважають, що мають серйозні розлади, які сильно впливають на їхнє життя. Ще третина – мають помірні розлади.
Горизонт планування, що є важливим показником адаптації, не зазнав суттєвих змін: 45% наразі не планують своє життя взагалі. Кількість тих, хто має плани на кілька років уперед знизилася з 23% до 19%.
Наразі в українців більш виражені негативні емоції, аніж позитивні:
- хвилювання – 5.1
- сум – 4.8
- злість – 4.6
- переважає радість (4.1)
- натхнення – (4.3),
- між ними розташувалися розчарування (4.1) та страх (4.2).
За рік відчуття любові до себе знизилося, а ось любов до інших – зросла, спрацювала тенденція афіліації (бажання бути разом з іншими), індивідуальне тут поступається колективному.
Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України.
Джерело: Рейтинг
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-02-22 15:50:01