Їжа потрапляла в легені, а повітря в шлунок: у Києві врятували немовля з рідкісною патологією
Фахівці Національної дитячої спеціалізованої лікарні Охматдит врятували немовля з дуже рідкісною і дуже небезпечною аномалією розвитку трахеї та стравоходу. Про це співробітники клініки написали на своїй сторінці у Facebook.
Один на сто тисяч
– Марк народився з надзвичайно рідкісною патологією, що трапляється лише в кількох новонароджених на сто тисяч, ларинго-трахео-езофагеальною ущелиною (клефтом), – ідеться в повідомленні.
За словами медиків, ця аномалія супроводжується серйозними проблемами з диханням і харчуванням, оскільки їжа та рідини можуть потрапляти до легень, а повітря до шлунка.
Уперше в Україні лікарі Охматдиту зіткнулися з клефтом 2021 року. Відтоді Марк – сьомий пацієнт лікарні з такою патологією.
Історія хвороби
Повідомляється, що вже на 12-й день після народження хлопчик почав відмовлятися від їжі, бліднув і задихався. Його мати Лілія звернулася до лікарні за місцем проживання, в Одесі. Звідти з підозрою на аномалію розвитку трахеї та стравоходу під назвою трахеостровохідна нориця маленького Марка направили в Охматдит.
Після детальних обстежень команда спеціалістів діагностувала ущелину гортані, а також супутні проблеми – шлунково-стравохідний рефлюкс і трахеомаляцію, що робило ситуацію ще складнішою. Усе це вимагає розробки унікального багатоступеневого лікувального плану.
Етапи складних операцій
Лікування Марка включало кілька складних операцій.
Першим етапом була фундоплікація – операція на шлунку, яка допомогла запобігти потраплянню їжі та шлункового соку в дихальні шляхи. Також встановили гастростому, щоб захистити дихальні шляхи від потрапляння їжі під час годування через рот.
Другим етапом через місяць, коли дитина трохи зміцніла, фахівці провели аортопексію – операцію, під час якої великі судини, які тиснуть на трахею, були зміщені. Таким чином, трахею розширили і стабілізували, забезпечивши нормальний потік повітря.
Корекція ущелини
Ці два етапи були підготовкою до радикальної операції для корекції ущелини гортані.
– Це високотехнологічне втручання, яке зазвичай не проводять в Україні, потребує спеціальної техніки. Потрібен операційний мікроскоп і спеціальні мікрохірургічні інструменти, – розповів дитячий хірург, професор Євген Руденко.
За словами медиків, уже через 10 днів після операції Марка перевели на звичайне харчування через рот.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело: НДСЛ Охматдит
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-11 14:31:00