Зустріч Путіна і Кіма: що зміниться на фронті в Україні і до чого тут Китай
Постачання північнокорейських артилерійських боєприпасів російській армії навряд чи кардинально змінить ситуацію на фронті, проте може дати Росії перепочинок.
Таку думку у коментарі Фактам ICTV висловив політолог, керівник політико-правових програм Українського центру суспільного розвитку Ігор Рейтерович.
За словами експерта, ситуація для Росії не покращиться, адже Північна Корея просто не зможе надати ту кількість боєприпасів, яка реально потрібна російській армії. Є момент пов’язаний із логістикою, адже везти снаряди доведеться через всю Азію.
Зараз дивляться
Ще не менш важливим моментом є якість північнокорейських снарядів. За оцінками українських і західних військових, якість там не найкраща. Ще й не відомо, в яких умовах ті боєприпаси зберігаються.
Але для Росії постачання зброї з КНДР може дати певну передишку – тобто зараз закрити наявні прогалини на фронті і отримати час, щоб збільшити виробництво боєприпасів у РФ.
Росіяни зараз говорять про виробництво 2 млн снарядів на рік, але їм цього замало, адже за півтора року війни в Україні вони використали понад 10 млн боєприпасів.
– Тобто ці домовленості Путіна і Кім Чен Ина – це короткостроковий план. А надалі може йтися про створення спільних підприємств на території КНДР. Але знову ж таки – ця перспектива дуже відтермінована у часі, – наголосив Ігор Рейтерович.
Приховані інтереси Китаю
Політолог Ігор Рейтерович впевнений, що Китай має безпосередній вплив на Кім Чен Ина, але очевидно, що останнім часом північнокорейський диктатор все більше показує так звану незалежність. Таким чином Кім, напевно, хоче посилити свою роль у регіоні і показати, що він сам вибиратиме собі союзника.
Кім Чен Ин хоче показати Китаю, що легко може домовитися з росіянами, отримати якісь преференції. Китай все це розумію і поки спостерігає. Але якщо ситуація вийде з-під контролю, то КНР буде вживати заходів, які навряд чи будуть позитивними і для Росії, і для Північної Кореї.
Взагалі у Китаю є свої довгострокові плани щодо Росії. А ось така зустріч Кім Чен Ина і Володимира Путіна китайцям не подобається.
До прикладу: Північна Корея запускає ракети, у відповідь Японія і Південна Корея збільшують витрати на оборону. Китаю цього не треба, бо він хоче домінувати в регіоні. Китай треба, щоб все було тихо-мирно, щоб він собі спокійно реформував армію, а після вже заявив про домінування.
Політичний і юридичний радник, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі Єдиних новин також висловив думку, що Кім Чен Ин дуже залежний від Китаю – особливо в питаннях постачання зброї. Крім того, не виключено, що серед корейських снарядів виявиться трохи й китайських.
Слабкість Путіна
Те, що президент РФ Володимир Путін може попросити у Кіма артилерійські снаряди, говорить про слабкість російського диктатора. Але Україні від того не легше, наголошує експерт. Згадати хоча б угоду Росії і Ірану щодо постачання ударних дронів Шахед. Рік тому у нас говорили, що ці дрони будемо легко збивати. Так, наші військові їх збивають, проте є і влучання.
Така ж ситуація може бути і з артилерійськими снарядами з Північної Кореї. Ми не знаємо, в якому вони стані – якісь можуть спрацювати, якість – не спрацювати. Проте це теж загроза.
Партнери України також із осторогою ставляться до можливого постачання Росії північнокорейських снарядів. За словами Олександра Мусієнка, зараз би Заходу якраз допомогти Україні у кілька разів наростити озброєння.
– За великим рахунком – це боротьба за сфери впливу – між Заходом і Китаєм. Хто буде визначати у майбутньому правила гри у світовому порядку? Китаю все вигідно, бо він не воює і не буде воювати. Воює Росія. А Китай буде давати Росії рівно стільки, щоб не дати їй впасти. В заміну Китай захоче отримати від РФ землю, ресурси тощо.
Пізніше може статися так, що Росія залишиться без нічого – у розбитого корита, але це буде потім. А Україні до того часу треба буде битися, – наголосив Олександр Мусієнко.
Експерт також зауважив, що не розуміє заяв США щодо посилення санкцій проти КНДР. За словами Мусієнка, Північна Корея вже тривалий час під значними санкціями, так само як і Іран.
– Чи сильно допомогло введення додаткових санкцій проти Ірану за постачання Шахедів? Не допомогло, не спрацювало, – заявив експерт Олександр Мусієнко.
“Сумнівна” допомога для Росії
Здебільшого українські експерти сходяться на тому, що північнокорейські снаряди продовжать обстріли на фронті, хоча вогневого валу не буде – не той об’єм.
В арсеналі КНДР, наприклад, є калібри 122 мм та 152 мм, які підійдуть до російських артилерійських систем. Хоча тут питання в кондиції снарядів. Аналітики впевнені, що північні корейці мають дуже багато старого озброєння, якому понад 30-35 років. Та й Росія теж закидає фронт старим залізяччям.
Ще експерти припускають, що КНДР може передати Путіну свої артсистеми та міномети. Але й тут те саме питання – в якому вони стані.
Тож поки зрозуміло, що війна в Україні затягнеться, проте навряд будуть якість кардинальні зміни у ході.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-09-14 17:01:51