Львівський портал

Зруйновані колона та дах: на Львівщині обвалилася синагога XVIII століття

У Великій бродівській синагозі стався обвал даху. На сьогодні будівля є пам’яткою архітектури національного значення. На сьогодні колишня божниця перебуває у руїні та потребує реконструкції. Про руйнування повідомили Броди online, передає Львівський портал.

Днями у будівлі обвалилася одна з колон головного залу, яка тримала на собі дах. Відтак, частина його також зруйнована.

Журналісти наголошують, що про проблему говорили раніше, однак з цього приводу не було здійснено ніяких дій задля уникнення обвалу та збереження пам’ятки.

Зазначимо, Велика бродівська синагога —це колишня синагога у місті Броди на Львівщині. Кам’яна будівля, зведена у XVIII столітті та має статус пам’ятки архітектури національного значення. Нині синагога перебуває в аварійному стані. Втрачені північна та південна прибудови будівлі. Влітку 1988 року обвалилася західна стіна, а починаючи від 2006 року систематично почали обвалюватися склепіння. У квітні 2019 року місцевим активістом встановлено нові двері.

Додамо, що в серпні 2019-го в рамках третього фестивалю класичної музики LvivMozArt, на руїнах синагоги відбувся симфонічний концерт-реквієм, присвячений австрійському письменнику та публіцисту Йозефу Роту.

Обурюються таким станом пам’ятки  і користувачі у соцмережах. У виниклій ситуації звинувачують місцеву владу.

Нагадаємо, на Львівщині цьогоріч виділили 22 млн грн з обласного бюджету на відновлення архіттектурних пам’яток.

Раніше у ЛОДА виник скандал стосовно реставрації 24 культурних об’єктів в області у межах програми «Велика реставрація» за державні кошти.

Львівський портал писав, які 24 пам’ятки на Львівщині увійдуть у “велику реставрацію“.

Нагадаємо, міністр культури раніше анонсував реставрацію сотні українських пам’яток у 2021 році. Серед них – Підгорецький замок та оборонні мури Жовкви.

Також одну з важливих історичних пам’яток на Львівщині намагаються переоформити за підробленими документами.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-03-02 11:53:49

Back to top button