Україна і світ

Зробив укулеле з протитанкової міни: сапер «Чорнозем» про поранення, повернення на службу і музику

Під час спілкування з журналістами Армія TV військовослужбовець розповів, як виникла така ідея, а також про повернення на службу попри важке поранення.

У цивільному житті Андрій «Чорнозем» був професійним музикантом. Грав у гуртах, записувався як студійний музикант і працював звукоінженером. У 2014-му, щоб допомогти ЗСУ, став волонтером-автомеханіком — ремонтував військову техніку. Після початку широкомасштабної війни він добровільно вступив до 128-ї окремої бригада ТрО «Дике Поле», де став сапером.

— Значить, була така тема. Прикручували до ТМ хвостовик на скид, і я так взяв, так воно ж схоже на гітару, і мені зробили хлопці фотку з цим хвостовиком. Думаю, чого б дійсно не зробити, корпус є, він порожній, буде як резонатор буде працювати. Я мав досвід створення музичних інструментів, в мене є банджо, сам робив бас-гітари. А акулеле — це найпростіший інструмент, який тільки можна зробити, приладнав гриф, і воно вже грає.

Бойовий шлях Андрія розпочався у червні 2022-го, отримав пропозицію бути сапером. І маючи інженерну освіту, погодився. Навесні 2023 року його відрядили до 232-го батальйону в інженерно-саперний взвод, а до того Андрій робив пристрої для дистанційної ініціації.

— Виконували завдання на Донеччині, такі населені пункти як Шевченко, Времівка. Переважно всі міни у нас ставилися на дроти за радянською технологією. Але ж під час обстрілів дроти перебивалися, і це була велика проблема. Саперам доводилося лагодити ці дроти. І кожен день виходити на бойові виходи. І це перебивання дротів гальмувало всю іншу роботу. Доводилось лізти за передній край і ремонтувати мережу.

Під час одного з бойових завдань «Чорнозем» підірвався на протипіхотній міні та втратив стопу.

— Під час контрнаступу, 35-та бригада штурмувала позиції і нам треба було їх потім зайняти. Наша задача була пройтися по всім цим окопам, укриттям, перевірити, щоб все безпечно було.  Були вже втомлені, ноги заплуталися і мене просто отак от зносить. Я схожу з цієї тропи, і підриваюсь на протипіхотній міні. Панікувати я не став, дістаю турнікет, накладаю собі, і біжить назад Ігор, він почув вибух. Встиг мені другий підкинути. Потім прибіг розвідник, повісив мене на плечі, і вдвох мене винесли з окопу. Потім мене довезли до стабпункту 35-ї бригади.

Під час лікування та реабілітації саме гітара і музика допомогли Андрію подолати фантомні болі. Через 8 місяців він навчився ходити з протезом і повернувся назад в батальйон.

— Я з самого початку знав, що я вернуся. Сапера з досвідом замінити важко, тим більше саперів мало. В основному розмінуванням займаюся, бо досвід з розмінування є не у всіх. Моя особиста мотивація хочу просто демонтувати Московську імперію. Вони моїй країні принесли дуже багато болю і страждань. Я хочу покласти цьому край, тому що московіти уже 300 років нам спокою не дають. Може хоч моє покоління зможе щось зробити. Якщо минулі покоління недопрацювали це питання остаточно, то я от хочу його просто допрацювати.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2025-05-19 11:05:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин