Знижує рівень самогубств: доведено ефект віртуальної психіатрії для ветеранів
![](https://news.lviv-company.in.ua/wp-content/uploads/2024/11/depositphotos_423607328_l-min-e1731400681453-780x470.jpg)
Команда американських учених Школи громадської охорони здоров’я Бостонського університету під час дослідження показала, що віртуальна психіатрична допомога може значно знизити кількість самогубств серед ветеранів, нещодавно звільнених зі служби.
– На кожен 1% збільшення кількості віртуальних візитів до психіатра спостерігалося зниження кількості випадків самогубства на 2,5%.
Статистика самогубств ветеранів
Згідно з даними статистики, з 2000 по 2018 роки показник самогубств серед ветеранів у США зріс на 35%. Експерти пов’язують цю тенденцію з особливими проблемами психічного здоров’я через стрес, пов’язаний зі службою.
Оскільки телемедицина швидко розвивалася під час пандемії Covid-19, служби психічного здоров’я також адаптувалися, що дало змогу постачальникам послуг зв’язуватися з пацієнтами через віртуальні платформи.
Хоча дослідження показали, що телемедицина забезпечує ефективність, яку можна порівняти з очною терапією за різних психіатричних станів, її роль у запобіганні самогубствам була значною мірою невивченою до цього дослідження.
Дослідження
До когорти наукового експерименту увійшли 16 236 ветеранів і 66 387 спостережень у період із березня 2020 року по грудень 2021 року. Дослідники застосували квазіекспериментальну інструментальну змінну (IV) пробіт-модель, яка коригувала такі супутні чинники, як тяжкість психічного здоров’я і доступ до медичної допомоги.
Віртуальні візити становили в середньому 44,6% усіх відвідувань психіатра у вибірці. Результати показали, що збільшення ймовірності віртуального візиту до психіатра на 1% було пов’язане зі зменшенням подій, пов’язаних із самогубством, на 2,5%.
Можливості телемедицини
– Ветерани в сільських регіонах, де доступ до медичних установ залишається обмеженим, особливо виграли від віртуальної психіатричної допомоги, – йдеться в повідомленні.
Дослідники дійшли висновку, що збільшені можливості телемедицини під час пандемії зробили позитивний внесок у профілактику самогубств.
Однак, за словами вчених, необхідні подальші дослідження для підтвердження цих результатів з урахуванням демографічних характеристик ветеранів і часу, що минув після служби.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-12 11:32:00