Знищено 1500 каналів комунікації та збору інформації про переміщення українських військових — кіберполіція
Від перших днів російського вторгнення Департамент кіберполіції Національної поліції України організував заходи, необхідні для ефективної роботи технічних засобів, були розгорнуті автономні центри для комунікації з іншими силами безпеки і оборони держави.
Про це на брифінгу в Military Media Center повідомив начальник Департаменту полковник поліції Юрій Виходець.
Він розповів про основні напрямки роботи відомства, про зміни, які довелося впроваджувати під час агресії російської федерації й успіхи на фронті боротьби з кіберзлочинністю та російськими інформаційними атаками. Зокрема, серед нових векторів роботи додалися заходи оперативного реагування на антиукраїнську пропаганду, яка координується підконтрольними росії ЗМІ та каналами в соціальних мережах.
— Одна зі складових нового вектору нашої роботи — поширення правди громадянам іноземних країн, а також країни-агресора про реальні втрати окупанта та неминучість негативних наслідків для росії, — повідомив Юрій Виходець.
Також він розповів про проведену роботу щодо блокування виявлених ворожих інтернет-ресурсів, телеграм-каналів та інших джерел російської пропаганди, яким протидіє Департамент кіберполіції Нацполіції України, роботу щодо розкриття воєнних злочинів та ідентифікації російських солдатів, які їх скоювали.
— Ми продовжуємо роботу щодо приймання та обробки звернень громадян, — розповів Юрій Виходець. — За період повномасштабної війни було прийнято більше ніж 120 тисяч таких звернень.
За його словами, триває робота з більше ніж 90 тис. фактів вчинення правопорушень. Окремо організовано роботу зі збору важливої інформації для протидії російській збройній агресії.
— З початку війни через сервіс «Народний месник» надійшло понад 28 тисяч звернень про підозрілі мітки чи показники, 1050 повідомлень про факти мародерства, а також більше ніж пів тисячі звернень про колабораційну діяльність, — зазначив начальник департаменту. — Інформація, яка має значення для ефективних військових дій в автоматизованому режимі надходить до відповідальних осіб профільних структур Міністерства оборони України.
Окремо Юрій Виходець виділив результати роботи проєкту «Мрія», що об’єднав понад п’ять унікальних сервісів. Це платформа, яка довгий час існувала під назвою StopDrugs («Стоп наркотики») та допомагала блокувати телеграм-канали, створені для розповсюдження наркотиків.
— Після початку вторгнення даний проєкт було переформатовано на протидію фейковим проросійським ресурсам, — повідомив Юрій Виходець. — Найбільша сила цієї спільноти — це наші підписники, завдяки яким вдається успішно блокувати та протидіяти російській агресії в інтернеті.
Начальник Департаменту кіберполіції розповів, що з лютого за їхньою допомогою вдалося заблокувати вже 14 тисяч ресурсів ворога, котрі розповсюджували дезінформацію та пропаганду на загальну аудиторію у 76 мільйонів осіб.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
— Також ми знищили 1500 каналів комунікації та збору інформації про переміщення українських військових, — додав Юрій Виходець. — Хочу наголосити, що інтернет — це поле бою, і перемога можлива лише завдяки спільній роботі!
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2022-10-06 16:50:47