Україна і світ

Зникне молоко: українську атлетку Ляхову не пустили на Олімпіаду через недавні пологи

Українську бігунку Ольгу Ляхову не взяли на Олімпійські ігри у Токіо через нещодавні пологи. Аргументом стало те, що жінка нібито не могла за такий короткий час (три місяці) відновитися після народження дитини. Крім того, є загроза зникнення молока.

Чому Ляхова не їде на Олімпіаду

Спеціалізація Ольга Ляхової – біг на 800 м. У 2019 році вона виконала норматив і отримала ліцензію. Після цього атлетка здобула низку перемог на європейській та вітчизняній аренах, готувалася до змагань у Кенії, але у травні раптово заявила про народження доньки.

Бігати Ляхова продовжувала до сьомого місяця вагітності. За місяць після пологів Ольга поступово почала повертатися до тренувань. Спортсменка зізнається, що її підготовку не можна було назвати ідеальною, однак брати участь в Олімпіаді вона планувала.

Пологи у жінки відбулися у травні, а уже через місяць вони повинна була вирушити на чемпіонат України, але не змогла за цей час повернутися до минулої форми. Це було однією з передумов для участі в Олімпіаді.

Без виступу на національних змаганнях поїздка в Токіо все одно могла відбутися. Для цього потрібно було виконання нормативу, що й зробила Ляхова, а також подання кандидатури тренерським штабом, у чому останні відмовили.

Передусім таке рішення обґрунтовують турботою про новонароджену дитину.

– Ольга ще годувала дитину молоком. А будь-яке надмірне навантаження може сприяти тому, що воно зникне. Треба думати про доньку, – заявив головний тренер збірної України Сергій Романчук.

Крім того, тренер підкреслив, що жінкам необхідно відновлюватися до року після народження дитини, а тренування, які проводила Ольга, згодяться лише для підтримання форми.

Романчук також наголосив, що Ляхова не попередила завчасно про пологи та не надала результати контрольних тренувань.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Ольга Ляховая???????? (@lyakhova.olga.800)

Що про це каже спортсменка

Ляхова не заперечує факту ненадання результатів забігів, натомість пояснює –  вона не змогла це зробити через відсутність у Кременчуку стадіону. Саме у цьому місті наразі проживає спортсменка.

Бігунка не розраховувала завоювати всі медалі на Олімпіаді, але хотіла, щоб її приклад був показовим для інших матерів.

– Я хотіла, аби мій приклад став мотивацією для всіх мам. Хотіла показати, що все можливо. Головне – вірити, що можна швидко відновитись.

Цього року на Олімпійських іграх у Токіо візьме участь три спортсменки, які нещодавно стали матерями. Дві з них народили цього року – в січні та березні.

Олімпійські ігри в Токіо триватимуть з 23 липня до 8 серпня. Цього року Україну представить найменша кількість спортсменів в історії виступів національної збірної на літніх іграх.

У столиці Японії змагатимуться лише 157 українців. Які шанси в збірної України на Олімпіаді-2020, читайте у матеріалі.

Джерело: Суспільне

Фото: НОК


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-07-21 22:24:18

Back to top button