Україна і світ

Зимове сонцестояння 2024 року: дата та традиції


Сонцестояння – момент, коли центр Сонця проходить або через найпівнічнішу точку, або через найпівденнішу точку планети. За один рік Земля переживає два сонцестояння — зимове та літнє.

Факти ICTV дізнавалися, коли буде зимове сонцестояння у 2024 році та що потрібно робити у цей день.

Зимове сонцестояння: що це та дата 2024 року

Зимове сонцестояння — це астрономічне явище, яке відбувається, коли вісь Землі максимально нахиляється від Сонця.

— У 2024 році зимове сонцестояння відбудеться 21 грудня об 11:19 за київським часом.

За астрономічним визначенням, саме у день зимового сонцестояння розпочинається зима у Північній півкулі (там, де ми живемо). Відповідно, на південь від екватора, зима розпочнеться під час літнього сонцестояння.

Під час зимового сонцестояння, Сонце перебуватиме у найнижчій точці відносно горизонту, а вісь Землі максимально нахиляється від Сонця.

Цей день характеризується мінімальною довжиною дня та максимальною довжиною ночі. Відповідно, після зимового сонцестояння день поступово почне збільшуватися, а ніч стає коротшою.

Традиції та забобони зимового сонцестояння

Історія цього свята прийшла до нас із давніх-давен! Раніше люди жили відповідно до сонячних циклів, а саме Сонце наші предки дуже шанували. Це й не дивно, адже від сонячного тепла та світла залежить життя на землі.

Саме тому день, коли Сонце починало дарувати більше тепла, наші пращури вважали перемогою світла над темрявою та відродження нового життя.

До речі, раніше цей день означав початок нового року, а у ніч зимового сонцестояння наші предки відзначали Різдво Коляди. Це один із головних слов’янських богів Дажбога, який втілював Сонце.

Люди всіляко допомагали сонцю перемогти темряву: розпалювали багаття, котили палаючі колеса, будинки прикрашали ялиновими гілками й пекли обрядовий хліб у формі сонця.

Що до забобон зимового сонцестояння, то у цей день варто відмовитися від гучних гулянь, алкоголю та важкої їжі. Це досить дивно, адже Новий рік святкують саме так. Але день сонцестояння краще провести вдома, у колі рідних, за тихою, спокійною вечерею.

Також у цей день не можна скупитися, якщо щось попросять, обов’язково потрібно допомогти людині. А борги краще віддавати до настання зимового сонцестояння.

Що потрібно робити у день зимового сонцестояння 2024

День зимового сонцестояння має дуже сильну енергетику. У цей день можна:

  • Медитувати, проводити афірмації та візуалізації. У день зимового сонцестояння варто налаштувати себе на позитив, заплющити очі та чітко уявляти, як ваше заповітне бажання здійснюється! У цей період важливо випромінювати сильні енергії.
  • Загадувати бажання. У день зимового сонцестояння важливо не лише налаштуватися на позитив, а й загадувати бажання. Ви можете написати їх на папері чи просто попросити подумки.
  • Проводити магічні ритуали. Важливо, щоби ваші дії не були спрямовані на шкоду іншим чи негатив! Рекомендуємо спрямувати ритуали на примноження сили, зцілення від тілесних і душевних недуг, добробут й процвітання.
  • Ворожити.
  • Прибирати в оселі. Цей день ідеально підійде для звільнення від непотрібних речей та негативної енергії.  Не зайвим буде помити пороги та вікна. Саме через них у будинок входять потоки сили.
  • Відпускати минуле. Під час заходу сонця 22 грудня 2024 року, вийдіть на вулицю або широко відкрийте вікно, візьміть із собою клаптик паперу та ручку.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Напишіть усе, від чого хочете позбутися: від боргів, негативних налаштувань, непотрібних людей, поганих звичок тощо. Цей папірець варто спалити та розвіяти за вітром.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-17 14:50:00