Жодного із 67 хмельницьких прокурорів з фейковою інвалідністю не звільнили, – ЦПК
У ході службового розслідування Офіс генпрокурора не зміг підтвердити факт неправомірного отримання інвалідностей жодного з 67 прокурорів Хмельницької прокуратури, відповідно не зміг і звільнити їх. Про це повідомили у Центрі протидії корупції.
Раніше ЦПК відправив запит до Офісу генпрокурора, щоб дізнатися результати службового розслідування – чи отримали хмельницькі прокурори інвалідності, користуючись своїми службовими повноваженнями або статусом. Втім, за даними ЦПК, Офіс генпрокурора повідомив, що не зміг навіть підтвердити факт неправомірного отримання інвалідностей жодного з 67 прокурорів Хмельницької прокуратури.
«За наслідками службового розслідування 09.12.2024 складено висновок, який 13.12.2024 затверджено виконувачем обовʼязків Генерального прокурора. У резолютивній частині висновку зазначено, що з огляду на обмеженість засобів службового розслідування обʼєктивно підтвердити або спростувати опубліковану в медіа інформацію про використання прокурорами органів прокуратури своїх службових повноважень або службового статусу та повʼязаних із цим можливостей з метою отримання інвалідності неможливо без проведення процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень у кримінальному провадженні», – зазначає Генпрокуратура у відповідь на запит ЦПК.
Центр протидії корупції також у запиті порушив питання притягнення до відповідальності хмельницьких прокурорів, втім ОГП так і не дав жодної інформації про це.
«Проте з відповіді на попереднє питання ясно: Генпрокуратура не змогла підтвердити підробку інвалідності, а отже і звільнити прокурорів «з інвалідністю» не могла б», – йдеться в повідомленні.
Крім цього, Офіс генпрокурора повідомив, що передав висновки цього службового розслідування до головного управління Державного бюро розслідувань, яке веде кримінальне провадження у цій справі. Відтак, за даними ЦПК, ОГП засекретив інформацію про кількість звільнених прокурорів та притягнення їх до відповідальності.
«Так, хмельницькі прокурори з фейковими інвалідностями залишилися на своїх посадах та при своїх повноваженнях. Вони зможуть працювати як мінімум до завершення розслідування, як максимум – до винесення обвинувального вироку судом, що може тривати роками», – зазначили у ЦПК.
Нагадаємо, на початку жовтня у Хмельницькому на масштабній корупційній схемі затримали керівницю обласної МСЕК Тетяну Крупу і її сина Олександра, посадовця обласного управління Пенсійного фонду. Вони за гроші оформляли фіктивну інвалідність військовозобов’язаним.
Під час обшуків у фігурантів знайшли майже 6 млн доларів готівкою, купи грошей були сховані по всіх шафах і шухлядах. При цьому очільниця МСЕК викинула через вікно дві сумки, напаковані 0,5 млн доларів.
Невдовзі журналісти повідомили, що саме через Тетяну й Олександра Крупу фіктивну інвалідність могли оформити 50 прокурорів.
Саме це викриття дало початок масштабним перевіркам МСЕК по всій Україні, після яких виявили значну кількість фіктивних інвалідностей серед військовозобов’язаних. Зрештою згодом такі установи вирішили взагалі ліквідувати.
Детальніше про те, як замінять МСЕКи в Україні і як встановлюватимуть інвалідінсть із 2025 року, читайте за цим посиланням.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фото: ЦПК
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-12-31 14:06:00