Жодної КАБ не скинув ворог минулої доби на Харківщину: у чому причина?
Згодом в інформаційному повідомленні про обставини в операційній зоні оперативно-тактичного угруповання «Харків» зазначили: «Тактичну авіацію на Харківському напрямку противник не застосовував».
Які чинники могли вплинути на спроможність ворога скидати щодоби кілька чи навіть кільканадцять коригованих авіабомб на Харківщину? На це питання відповідає АрміяInform.
Як боротися з КАБами
КАБ — це скорочення від словосполучення «корегована авіаційна бомба», тобто авіабомба, оснащена системами наведення, планерування та керування. Вони дозволяють підвищувати влучність та дальність польоту боєприпасу.
По всій лінії боєзіткнення, зокрема й на Харківському напрямку, КАБи є однією із найбільших проблем для Сил оборони України. Збивати ці боєприпаси теоретично можливо, однак важко і дорого.
Найкращий спосіб боротьби з КАБами — знищення ворожих літаків, що їх скидають. Робити це можна як під час перебування повітряного судна противника у повітрі, так і тоді, коли російські літаки стоять на аеродромах.
Чинник ураженого аеродрому
Бити по аеродромах ворога важливо також тому, що на них знаходяться склади з боєприпасами, зокрема й з корегованими авіаційними бомбами. У разі точно влучання в такий склад вибухають і знищуються одразу десятки, якщо не сотні авіабомб.
Саме так сталося вночі з 2 на 3 серпня, коли Сили оборони завдали удару по аеродрому Морозовськ у Ростовській області рф. Тоді, за оперативною інформацією Генштабу, було зафіксовано влучання в склади з боєприпасами, де зокрема зберігалися й КАБи.
Пізніше в мережі з’явились фотографії наслідків ураження ворожого складу ракетно-артилерійського озброєння в Морозовську. За ними можна попередньо встановити, які саме види і типи авіабоєприпасів ворога вдалося знищити. Серед них, можливо, були ФАБ-500М62, ФАБ-250, РВВ Р-27, Р-73, РБК-500, ФАБ-500Т, ОФАБ-100-120, КАБ-1500ЛГ-Ф (К022) тощо.
Фактор «Курської дуги»
Ще одним чинником, який змусив російських агресорів переключити увагу з Харківщини могли стати події поблизу кордону з Україною в Курській області рф.
З відкритих джерел відомо, що росія змушена застосовувати там авіацію і скидає авіабомби на розташовані на її власній території населені пункти.
Це зменшує спроможність агресорів бити одночасно також і по Харківщині, змушуючи їх обирати більш пріоритетні напрямки застосування авіації та корегованих бомб.
Психологічний агент F-16
Ще одним агентом впливу на готовність росіян здійснювати бомбардування Харківщини є поява в українському небі винищувачів F-16. Нічого достеменно не знаючи ні про кількість отриманих Україною літаків, ні про їхню модифікацію та озброєння, ворог може непокоїтися вже через сам факт їхньої наявності.
«Можливість F-16 завдавати ударів як по повітряних, так і по наземних цілях дозволить суттєво знизити інтенсивність масованих повітряних ударів із застосуванням керованих авіабомб», — зазначають у Центрі протидії дезінформації РНБО України.
З огляду на це росіяни мусять обмежувати свою активність у повітрі критично необхідним мінімумом. Бо кожен виліт у напрямку лінії бойового зіткнення відтепер потенційно може призвести до смертельної зустрічі із випущеною F-16 ракетою.
Чи відмовляться росіяни від ударів КАБами по території України остаточно? Напевно що ні. Однак перелічені чинники вже зменшили їхню спроможність та готовність щоденно бомбардувати Харківщину.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Надалі ж працюватиме накопичувальний ефект і поступово, у поєднанні з іншими факторами, він зробить використання КАБ проти України якщо не неможливим, то дуже ризикованим для російської авіації.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2024-08-08 15:55:37