Україна і світ

Жінки, які не курять, хворіють на рак легень частіше, ніж чоловіки: дослідження вчених


У людей, які не палили сигарети, не так часто розвивається рак легень, але, на жаль, у жінок, які не курять, рак легень розвивається набагато частіше, ніж у чоловіків.

– Не зовсім зрозуміло, чому це так, але приблизно 20% усіх нових випадків раку легень у США – це жінки, які не курили сигарет, – зазначив директор відділу інтенсивної терапії в NYU Langone Health Деніел Стерман.

Лікар наголошує, що здебільшого пацієнти з найбільшим ризиком розвитку раку легень — це ті, у кого в анамнезі багато сигарет — що еквівалентно пачці сигарет на день протягом 20 років — і вони або активно палять, або кинули протягом останніх 15 років.

Вейп не зменшує ризик

Деніел Стерман попередив, що хвороба може розвинутися не лише у курців, а перехід на вейп насправді не зменшує ризик.

Більше того, дослідження південнокорейських учених, яке було представлено в Американському торакальному центрі, свідчило про те, що перехід з тютюнових сигарет на електронні сигарети в Південній Кореї фактично збільшив ризик розвитку раку легень.

– Багато чого ще потрібно вивчати та вивчати, і, чесно кажучи, ми не знаємо довгострокових наслідків вейпінгу чи електронних сигарет, – визнав Стерман.

Симптоми, на які варто звернути увагу

Очікується, що цього року в США буде 235 тис. нових випадків раку легень і 125 тис. смертей.

Раннє виявлення хвороби ускладняється тим, що більшість випадків раку легень на ранніх стадіях не мають симптомів.

Проте, у будь якому випадку кашель, який не пройшов, незрозумілий біль у грудях, який не зникає, або кашель, з яким виділяється слиз із кров’ю – вимагає термінового обстеження.

Які шанси перемогти рак легень

Лікарі в один голос стверджують, що шанси є і вони стають все більш високими з часом.

– Відбулися неймовірні зрушення в розробці методів лікування раку легень, включаючи роботизовану хірургію на ранніх стадіях, яка зараз стає майже амбулаторною процедурою, – каже Деніел Стерман.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Нові методи лікування можуть спеціально націлюватися, як ключ і замок, на конкретні мутації, які викликають рак легень, суттєво подовжуючи життя пацієнтів навіть із метастатичним раком.

– Сьогодні рак легень зі смертного вироку перетворюється на хворобу, з якою можна жити, – стверджує онколог.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-07 13:14:00