Україна і світ

Земля рухається до потепління майже на 3°C – чим це небезпечно

1

У п’ятницю, 17 листопада, планета, ймовірно, ненадовго перевищила критичну позначку потепління.

Заступниця директора Служби зміни клімату Коперник Саманта Берджесс у соцмережі X (колишній Twitter) повідомила, що за їхніми даними 17 листопада – був першим днем, коли глобальна температура перевищила рівень 1850-1900 років (або доіндустріальний) на понад 2°C – до 2,06°C.

У порівнянні з середнім показником за 1991-2020 роки, середня глобальна температура в п’ятницю була на 1,17°C вищою за середній показник.

Зараз дивляться

Підвищення середньодобової глобальної температури поверхні на понад 2°C вище доіндустріального рівня вказує на те, наскільки швидко планета нагрівається, включаючи деякі екстремальні показники, які вже є можливими.

Водночас, перевищення 2-градусного порогу протягом одного дня не означає, що світ перебуває в постійному стані потепління на більше як 2°C. Але перетин цієї позначки свідчить, що на планеті стає дедалі тепліше і процеси на Землі рухаються до незворотності наслідків кліматичної кризи.

Земля рухається до потепління майже на 3°C

Згідно з новими даними, до 2100 року планета потеплішає майже на 3°C порівняно з доіндустріальним рівнем, навіть за умови дотримання нинішньої політики щодо скорочення викидів, які призводять до потепління планети.

У Звіті про розрив у викидах за 2023 рік ООН докладно описується розрив між зобов’язаннями країн щодо скорочення викидів парникових газів та скороченнями, необхідними для досягнення Паризької кліматичної угоди.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Його опублікували напередодні кліматичного саміту COP28 у Дубаї, який розпочнеться наприкінці місяця.

У звіті підтверджуються попередні висновки, які містили той же основний висновок, але з іншими цифрами: світ далеко відійшов від запланованого шляху у своїх зусиллях зі стримування глобального потепління.

Також у цьому зазначається, що повне виконання зобов’язань щодо скорочення викидів зменшить потепління до 2100 року на 2,5-2,9°C вище доіндустріальних рівнів. Ці підвищення температури матимуть значно більшу ймовірність спровокувати переломні моменти в кліматичній системі, серед яких втрата частини (або всього) льодовикового покриву Гренландії та Західної Антарктиди, а також потенційне закриття життєво важливої океанської течії.

У звіті зазначається, що цілі Паризької кліматичної угоди можуть бути досягнуті лише за умови повного виконання як умовних, так і безумовних зобов’язань щодо скорочення викидів, а також за умови переведення глобальних цілей нульового рівня викидів у площину практичних дій.

Наразі зобов’язання щодо досягнення нульового рівня викидів охоплюють близько 80% викидів, але більшість з них є порожніми, без механізмів, які б їх підкріплювали.

Зміна клімату, Погода у світі

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-20 20:54:45

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин