Зеленський зустрівся з очільником МЗС Німеччини: що обговорювали

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром закордонних справ Німеччини Йоганном Вадефульом. Сторони обговорили посилення санкцій проти РФ, зміцнення української ППО та спільне виробництво зброї. Про це повідомили в Офісі президента.
Так, глава держави провів зустріч із міністром закордонних справ Німеччини Йоганном Вадефулем, який вперше приїхав до Києва з візитом після вступу на посаду.
«Дякуємо канцлеру, його команді, народу Німеччини за незмінну підтримку українців із початку цієї війни. Справді, найбільшу підтримку сьогодні в Європі надає саме Німеччина. І після збільшення в цьому році це буде в межах 9 мільярдів євро. Це дуже відчутна допомога», – зазначив Зеленський.
Натомість німецький посадовець запевнив, що Німеччина продовжить стояти на боці України. Йоганн Вадефуль також наголосив, що потрібно збільшити тиск на Росію, щоб примусити її до мирних переговорів.
«Ми вживаємо відповідних заходів. 18-й санкційний пакет – приклад цього. Ми хочемо переконати всіх європейських партнерів, щоб цей пакет був ефективним. І наших американських колег також – щоб Сполучені Штати вжили необхідних заходів», – зауважив він.
Також обидві сторони приділили детальну увагу захисту життів українців на тлі посилення російських ударів дронами та ракетами. Зокрема, йшлося про можливість постачання додаткових систем IRIS-T для захисту від російських ракет і про фінансування українського виробництва перехоплювачів для протидії «Шахедам».
Крім того, у зустрічі також взяли участь представники п’яти німецьких оборонних компаній, три з яких уже працюють в Україні. З ними президент обговорив розширення оборонної співпраці та спільне виробництво зброї.
«Це важливе партнерство для нас. Ми будемо розвивати відповідний мілітарі-хаб і в Україні, і не лише», – зазначив Зеленський.
Серед іншого – обговорювали вступ України в ЄС та важливість членства в Північноатлантичному альянсі.
Раніше Львівський портал повідомляв, що 30 червня до Києва приїхав міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль. Додамо, що це його перший візит до Києва після призначення.
Однак в Україні він не вперше. На початку травня Йоганн Вадефуль відвідав зустріч міністрів закордонних справ ЄС у Львові.
Йоганн Вадефуль – німецький консервативний політик, член Християнсько-демократичного союзу. Обіймає посаду міністра закордонних справ Німеччини з 6 травня 2025 року.
Фото: Офіс президента
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-06-30 22:08:00