Україна і світ

Зеленський затвердив терміни військового призову в 2022 році

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким затвердив терміни призову українців на строкову військову службу в наступному, 2022 році.

Йдеться про указ № 687, оприлюднений на сайті Офісу президента.

Згідно з цим документом, у 2022 році чергові призови українців на строкову військову службу заплановані на періоди:

• з квітня по червень;

• з жовтня по грудень.

На службу до армії будуть призивати громадян України чоловічої статі, які придатні за станом здоров’я та не мають права на звільнення чи відстрочку. Йдеться про українців, яким виповнилося 18 років на момент відправлення у військову частину, а т акож які ще не досягли 27-річного віку (згідно зі ст. 15 закону Про військовий обов’язок і військову службу).

Призовні комісії в 2022 році почнуть працювати з 1 квітня та 1 жовтня. Підготовчі заходи до призову розпочнуть на місяць раніше від цих дат.

Чисельність громадян, які підлягають призову до армії, а також необхідні видатки визначить Кабінет міністрів.

– Призвані військовослужбовці строкової військової служби не залучаються до виконання бойових завдань в зоні проведення Операції об’єднаних сил, – наголосили в прес-службі Офісу президента.

На Банковій уточнили, що військових строкової служби зазвичай залучають до комплектування баз, складів та арсеналів, а також до забезпечення життєдіяльності військових частин.

В ОПУ також нагадали, хто не підлягає призову на військову службу (кому надається відстрочка). Йдеться про:

• українців призовного віку, які навчаються (студентів денної форми навчання); їм надається відстрочка на весь період навчання;

• громадян, які проходять військову підготовку при військових вишах (за програмою підготовки офіцерів запасу);

• відстрочку від призову за сімейними обставинами;

• відстрочку для продовження професійної діяльності;

• відстрочку за станом здоров’я.

Питання щодо відстрочки (звільнення) від призову розглядають міські або районні призовні комісії.

Цим же указом Володимир Зеленський визначив терміни звільнення в запас військовослужбовців, які вже відслужили встановлені строки. Це відбудеться в квітні – червні та жовтні – грудні 2022 року.

Нещодавно набув чинності наказ Міністерства оборони України, згідно з яким суттєво розширюється перелік спеціальностей та професій для жінок, яким потрібно стати на військовий облік.

Жінки повинні стати на облік до кінця 2022 року. А вже з 2023 року тих, хто не зробить цього, штрафуватимуть (на суму від 850 до 1 700 грн).

Нові норми стосуються також вагітних та жінок із маленькими дітьми.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний запевнив, що весь процес відбуватиметься поступово, і вже завтра терміново бігти у військкомат не потрібно.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-12-30 15:53:16

Back to top button