Україна і світ

Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо реєстру олігархів

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення в Україні реєстру олігархів. Перед цим відповідне рішення ухвалила РНБО, а очільник держави ввів його у дію.

Відповідний указ датується 29 червня та опублікований на сайті президента.

– Ввести в дію рішення Ради національної безпеки та оборони України від 29 червня 2022 року Про затвердження Положення про Реєстр осіб, які мають значну економічну та політичну вагу у суспільному житті (олігархів), порядок її формування та ведення, – йдеться в указі.

Згідно з положенням, реєстр вестиметься в електронній формі державною мовою. До нього не вноситимуть дані, що містять державну таємницю та службову інформацію, але відомості про олігархів, які будуть вноситись, не можуть бути визнані конфіденційними.

Їхні відомості вноситиме творець подання через електронний кабінет.

До відомостей входять: ПІБ, дата і місце народження, ідентифікаційні дані, реквізити паспортів та інше, а також обґрунтування визнання особи олігархом.

Доступ до реєстру матимуть декларанти, реєстратори, співробітники власника та адміністратора реєстру, а також голова, секретар та члени РНБО, а також уповноважені особи та співробітники інших державних органів.

Зазначимо, що закон набрав чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, що 2 червня Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про олігархів. Згідно із документом, рішення про визнання особи олігархом приймає РНБО, яка і вестиме реєстр.

Раніше секретар РНБО Олексій Данілов зазначав, що громадянина вважатимуть олігархом, якщо він веде активне політичне життя, має вплив на ЗМІ, є власником об’єкта господарювання, а вартість його активів перевищує 1 млн прожиткових мінімумів.

Фото: Офіс президента 

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-30 13:41:23

Back to top button